Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, precyzyjne oporniki do pomiaru prądu od Vishay

ghost666 16 Paź 2016 21:29 1116 0
 • Nowe, precyzyjne oporniki do pomiaru prądu od Vishay
  Vishay Precision Group, Inc. ogłosiło, że rozszerza linię S produktów spod marki Powertron o nowe elementy. Linia S oporników tej firmy, to precyzyjne oporniki foliowe, dedykowane do aplikacji przemysłowych i energetycznych. Nowa gama z rodziny elementów - SHLR - to pierwsze oporniki, które łączą w sobie niskie wartości rezystancji, już od 0,001 ?, moc do 50 W oraz temperaturowy współczynnik rezystancji na poziomie ?2 ppm/K.

  Oporniki te, dzięki stabilności obciążenia na poziomie 0,1% w czasie 2000 godzin, są wysoce precyzyjnymi elementami, jakie znaleźć mogą zastosowanie w wielu systemach przemysłowych: pomiarze prądu, zarządzaniu akumulatorami itp, a także w inteligentnych licznikach zużycia energii elektrycznej w systemach smart-grid. Maksymalna moc tych elementów waha się od 3 W w powietrzu do 50 W po zamontowaniu na odpowiednim radiatorze. Oporniki z tej serii produkowane są z rezystancjami od 0.001 ? do 0.005 ?; tolerancja tych elementów to 0,1%.

  Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii produkcji oporników foliowych, opartych o folie ze stopu miedzi, manganu i cyny (CuMnSn) elementy te poszczycić się mogą szerokim zakresem pracy od 20°C do 60°C z zachowaniem bardzo niskiego temperaturowego współczynnika rezystancji. Maksymalne prądy dla tych elementów wynoszą do 150 A. Oporniki te charakteryzują się niska induktancją, szumem termicznym poniżej 1 ?V/K i niską rezystancja cieplną na poziomie 1,6 K/W. Całkowity zakres temperatur pracy opisywanych elementów rozciąga się od -40°C do 130°C. Oporniki produkowane są w aluminiowych obudowach w technologii bezołowiowej, spełniającej wymogi dyrektywy RoHS.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/ultra-high-precision-current-sense-resistors

  Fajne! Ranking DIY