Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpalanie zasilacza ATX

11 Lip 2005 05:24 1371 7
  • Poziom 10  
    witam. Mam następujący problem. Jak zrobić aby komputer zbudowany na zasilaczu ATX odpalał się za każdym razem po zaniku i powrocie 230V??? Z góry dzięki i pozdrawiam
    Czy kolega zna regulamin ? Chyba nie ! Zostały założone dwa jednakowe posty ale pod innymi nazwami ! Proszę o wyjaśnienie na PW( TJT )
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Większość płyt które miałem miała funkcję w biosie "power on after power fail" albo podobną.Czasami na płycie jest do tego zworka. Ew jak takiej funkcji tywoja płyta nie posiada to jakiś układzik (multiwibratot monostabilny) podpięty pod stand by. Poszukaj przedewszystkim w instrukcji do płyty. Jak inst. nie masz to poszukaj na stronie producenta ew podaj model i producenta płyty to Ci pomogę poszukać...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Myślę, że najbezpieczniejszym i nie wymagającym ingerencji w zaawansowaną elektronikę komputera i zasilacza sposobem będzie skonstruowanie prostego i taniego układu wykorzystującego pojawienie się napięcia +5V st-by.
    Idea prosta. Układ (1 kostka CMOS) wykrywa powrót +5V i po chwili uruchamia przekaźnik a ten stykami zrównoleglonymi z przyciskiem załączania załącza komputer.
    Nie silę się na bardziej wyrafinowane rozwiązania, bo to uważam za najbezpieczniejsze. Niestety nie mam teraz dostępu do skanera więc schemat podam dopiero wieczorem.
  • Poziom 28  
    Moja plyta nie miala takiej funkcji i zrobilem tak: Dwa przekazniki 5V. Pierwszy podlaczony do zasilania +5Vstb i jego styki zwierne rownolegle do włącznika komputera. Drugi przekaznik zasilany z molexa 5V i jego styki rozwierne polaczone szeregowo z przewodem ktory zasila pierwszy przekaznik. Nie wiem czy to dobre rozwiazanie ale taki mi pomysl jako pierwszy wpadl do głowy.
  • Poziom 10  
    W.P jednak poczekam na Twój schemacik.Wydaje mi się najlepszy.Wszystkim innym dzięki

Dodano po 5 [minuty]:

DWA POSTY O TYM SAMYM PYTANIU ----- PRZEPRASZAMY BRAT ZAŁOŻYŁ OMYŁKOWO.
    Witam ! ... nie ma sprawy jako że jesteś nowym na forum ale poczytaj regulamin jak również nie pisz posta za postem ! Jest powyżej opcja zmień jeśli o czymś sobie przypomniałeś za 5 minut czy za godzinę.
    Oraz nie pisz dużymi literami itd.(TJT)
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Witam
    ...trochę późno ale nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli.
    Układ bez wartości elementów. Myślę, że sobie poradzisz. Nie mam czasu ani możliwości zmontowania, by podobierać wartości.
    Zacznij od:
    C1,2 - 22µ
    R3 - 1K÷M1
    R5 - K47÷2K2
    C3 - µ22
    T - BD136
    D1,3 - 1N4148

Czas T1 ustal na ok. 0,5s /T1=f(R1,C1)/
    Czas T2 podobnie /T2=f(R2,C2)/
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    WP jescze prosze o pomoc. W biosie mam funkcje Power After PWRfail i do wyboru off (miałem tak ustawione) on i former-sts. Niestety nawet jak dałem ON i FORMER komputer się nie odpala. Wsyzstkie inne opcje np. włączanie guzikami klawiatury działały a ta opcja niestety nie. Płyta to VIA Apollo 693-596-83977. Pozdrawiam