Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 3 - wymiana elementów czy naprawa ?

Jasneinfo 17 Paź 2016 19:51 765 9
  • #1 17 Paź 2016 19:51
    Jasneinfo
    Poziom 4  

Mam dylemat w mojej 3 trafiłem szkode i robię ją na AC
    rzeczoznawca z ubezpieczenia dał w ocenie: do naprawy drzwi i błotnik... ok ale mogę się uprzeć w ASO ze chce
    wymiany błotnika i drzwi... pytanie czy się opłaca mi wycinać ten błotnik....i wymieniac drzwi.
    samochód jest zdrowy bez wcześniejszych napaw B-L, na drzwiach jest małe wgniecienie co też trudno uchwycic
    na zdjęciu... (na dole). Jak radzicie ? troche obawiam sie wycinki błotnika ... same drzwi chyba móglbym wymienic ...?
    generalnie wiem że mają sposoby na wyprostowanie "w miarę tych wgięć" i szpachli jest bardzo mało. z drzwiami tez się troche obawiam że
    element ruchomy i szpachla może "odpaść" :)

zdjęcia
    bmw 3 - wymiana elementów czy naprawa ? bmw 3 - wymiana elementów czy naprawa ? bmw 3 - wymiana elementów czy naprawa ?

0 9
  • #2 17 Paź 2016 20:21
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie jestem blacharzem i jeszcze nie miałem stłuczki, ale z doświadczenia innych kierowców skłaniałbym się ku naprawie, przynajmniej błotnika. Wycinanie to już spora ingerencja a Twoje uszkodzenia nie uzasadniają. Jeśli auto nie jest spawane z 4 czy zeskrobywane ze słupa, to trochę szpachli na wyrównanie takiej wgniotki to żaden problem. To znaczy problem dla czujnika lakieru przy sprzedaży, ale jakbym robił dla siebie to bym naprawiał. Co do drzwi - to już nie wiem jak ekonomicznie wygląda - jak masz możliwość dostać nowe drzwi to bierz.

1
  • #3 17 Paź 2016 20:38
    Jasneinfo
    Poziom 4  

z błotnikiem będę naprawiać jednak...ale właśnie z tymi drzwiami mam dylemat ://
    nie ma w nich tragedii.. na zdjęciach prawie nie widać tego wgniecenia. a czy nowe drzwi będą jak fabryczne ... robię to w ASO BMW

0
  • #4 17 Paź 2016 20:53
    pp_pablo
    Poziom 19  

Kolego ja bym tak zrobił. Podjechał do speca od wyciągania wgniotek, niech oceni i ewentualnie wyceni. Później ewentualnie lakiernia nawet w BMW jeśli chcesz. Ze zdjęć wygląda, że tragedii nie ma. Powinni sobie poradzić z wyciąganiem i będzie bez szpachli.
    PS. Po przepolerowaniu tych otarć to będzie to zupełnie inaczej wyglądało.

1
  • #5 17 Paź 2016 20:59
    Jasneinfo
    Poziom 4  

jezdziłem do kilku warsztatów, prawie kazdy zaczynal od wymiany blatnika w ogledzinach... ale jak wystopowalem zapedy biznesowe panow to przechodzili do rozsadniejszej gadki :) ze w sumie to nie ma co wycinac tylko damy radę wyciągnąć mamy technologię itp.

Pytanie o drzwi, ktoś się orientuje czy jak wezmę nowe to będą tak "zaprawione" ocynk i inne technologie jak w tych fabrycznych ? bo może wogóle się nie bawić w całe drzzwi tylko tez je wyciągnąć i zaszpachlować troche

0
  • #6 17 Paź 2016 21:10
    pp_pablo
    Poziom 19  

Jeździłeś po warsztatach blacharsko-lakierniczych. Ja był podjechał do speców od wgniotek. U speców w tej dziedzinie obejdzie się w ogóle bez szpachli. Wyciągną wgniotki do zera.

Dodano po 3 [minuty]:

Na YouTube masz pełno filmów z takich napraw (wpisz: usuwanie wgnieceń)

1
  • #7 18 Paź 2016 08:26
    Jasneinfo
    Poziom 4  

rzeczywiście magicy od usuwania wgniecen :)
    jetem przekonany do naprawy a nie do wymiany teraz :) dzieki.
    Ciekawe czy ASO BMW tak będzie potrafiło... powiem im że chce zobaczyć elementy po wygięciu przed lakierowaniem zrobić zdjęcia musze i tyle.

0
  • #8 18 Paź 2016 08:44
    pp_pablo
    Poziom 19  

ASO może takiego speca "zaprosić" do siebie na wykonanie naprawy.

1
  • #9 18 Paź 2016 08:47
    Jasneinfo
    Poziom 4  

teraz jak wiem o wiele więcej niż na początku będzie inna rozmowa z ASO...
    Czyli jak bym naprawiał wszystkie elementy drzwi, błotnik , zderzak( lakierowanie) , powinni lakierować cały elementy ? dobrze rozumiem ?

0
  • #10 18 Paź 2016 13:41
    pp_pablo
    Poziom 19  

Jasneinfo napisał:

Czyli jak bym naprawiał wszystkie elementy drzwi, błotnik , zderzak( lakierowanie) , powinni lakierować cały elementy ? dobrze rozumiem ?

Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Serwisy mają swoje procedury napraw. W końcu po naprawie udzielają gwarancji na wykonaną naprawę.

1