Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring wokół domu- jakie kamery wybrać?

17 Paź 2016 19:52 6576 8
  • Poziom 3  
    witam
    Prosze o poprade odnosnie wyboru standardu transmisji obrazu w monitoringu domu, rozmieszczenia kamer i rodzaju okablowania . Do tej pory byłem zdecydowany na kamery oraz rejestrator IP jednak zacząłem powoli przychylac sie w strone kamer HD TVI, nie wiem czy słusznie ??? Jeśli standard HD TVI to jakie przewody do kamer? koncentryk z zasilaniem czy skrętka plus transformatory video ??? Założenia mam takie :
    max. 4 zewnetrzne kamery
    kolorowy obraz w dzien
    obraz w nocy umozliwiajacy rozpoznanie twarzy
    podglad obrazu kamer online
    podglad obrazu kamer w telewizorach
    rejestracja min. 4-5 dni
    Otoczenie wokół domu nie jest oświetlone. Kiedys pewnie beda latarnie przy ulicy od frontu domu, ale to przyszłość bliżej nieokreślona
    Budżet : 2,5 - 3 tys
    Prosze o ocene rozmieszczenia kamer
  • Sklep ECSYSTEM

• Poziom 43  
    Jeśli chcesz mieć dobrze zabezpieczony teren ilość kamer powinna być podwojona, swoją drogą z tymi założeniami i tym budżetem - nie realne.
    Same kamery Hika to koszt ok.2000zł + rejestrator, dysk, okablowanie, osprzęt, modulator DVB-T - ok.4500zł+VAT.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 33  
    mario244 napisał:
    obraz w nocy umozliwiajacy rozpoznanie twarzy

Rozpoznanie czy identyfikacja?
    Zresztą uzyskanie parametrów nawet dla rozpoznania w trudnych warunkach i racjonalnym zasięgu przy takim budżecie nie bardzo jest możliwe.
  • Poziom 3  
    rozpoznanie w sensie umozliwienie identyfikacji np. intruza . Jesli sie tego nie da zrobić , jaki sens ma monitoring ? .Tego sie obawiałem ze budżet za skromny. A np. kamera
    Kamera HD-TVI sufitowa Hikvision DS-2CE56D1T-IRM (1080p, 2.8 mm, 0.01 lx, IR do 20m) TURBO HD
    Podajcie przykład kamery która zapewniłaby identyfikacje osoby w nocy przy słabym oświetleniu

• Poziom 43  
    mario244 napisał:
    Podajcie przykład kamery która zapewniłaby identyfikacje osoby w nocy przy słabym oświetleniu

Pochłonie Ci cały budżet. Przede wszystkim pomyśl o doświetleniu terenu (nawet lampy załączane czujnikiem ruchu).
    Kamera ze stałym obiektywem w takich warunkach nie ma sensu, jeśli już to 2.8-12mm.

• Poziom 23  
    Ja bazuje na DS-2CE16D1T-IT5 . Nie zakładam innych na zewnątrz gdyż promennik w tych kamerach jest w pełni zadowalający. Zakładałem kiedyś DS-2CE16D1T-IT3 różnica w cenie niewielka, a różnica była widoczna.

Jeżeli chodzi o awaryjność na chwilę obecną zero.
    Co do okablowania, jeżeli są dość małe odległości i możesz położyć koncentryk to uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż skrętka.
    Na każdej instalacji na koncentryku nie miałem żadnej niespodzianki, zrobiłem kiedyś domek na skrętce i pojawiły się na wszystkich kamerach przesunięcia w obrazie. (generalnie nie mam pojęcia skąd, gdyż przewody lecą po poddaszu gdzie nie ma żadnego zasilania, problematycznych urządzeń itp a odległości są małe.
    Natomiast u siebie mam też skrętkę i jest wszystko igła.
    Generalnie czasami można się zdziwić i dokładać separator bo inaczej nie da rady obejść problemu :) (oczywiście pamiętaj by nie mocować kamer bezpośrednio do metalowych elementów bo będziesz miał dodatkową robotę po uruchomieniu :D
  • Poziom 3  
    użycie koncentryka zamiast skrętki uniemożliwi jednak przejście na standard IP jak by co.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    mario244 napisał:
    użycie koncentryka zamiast skrętki uniemożliwi jednak przejście na standard IP jak by co.
    Jakby co, to jeśli kolega Inwestor uzbiera na system IP, to i uzbiera na konwertery IP na koncentryk. Jakby co, to nie będzie także wymieniał systemu CCTV szybciej, niż wymieni swój samochód.