Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Smart TV + Soundbar - Soundbar nie zawsze odtwarza dzwięk z TV

doman5 17 Paź 2016 22:22 2169 0
  • #1 17 Paź 2016 22:22
    doman5
    Poziom 1  

Witam.

Posiadam telewizor Samsung UE32H5500AK.
    Dzisiaj kupiłem soundbar Panasonic SC-HTB20EB-K (lub SU-HTB20- znalazłem różne wersje na pudełku i na subwooferze).

Połączyłem oba za pomocą kabla HDMI, w obu urządzeniach do HDMI ARC.
    Problem polega na tym, że po połączeniu nie mogę skierować dźwięku z telewizora do soundbara. Udało mi się to tylko w specyficznej konfiguracji, ale o tym później.

W opcjach telewizora, w zakładce dźwięk w wyjściu dźwięku moge wybrać pomiędzy telewizorem i wyjściem audio (są jeszcze: Odbiornik i Multiroom Link ale te opcje są niemożliwe do wyboru). Jednak gdy wybieram owe wyjście audio- nie słychać nic.
    Także w opcjach w zakładce System, Anynet+(HDMI-CEC) jest włączone ale to również nic nie zmienia.

Dźwięk z soudbara słychać jedynie wtedy gdy w telewizorze wybiorę jako źródło HDMI 2 (w moim telewizorze HDMI 2 to ARC). Jednak aby dźwięk wydobywał się z soundbaru musi być spełniony jeszcze jeden warunek- pod soundbar musi być podlaczone jakieś źródło dźwięku (w moim przypadku Playstation 4).

Tak więc nie mogę odtworzyć dźwięku z soundbara jeśli oglądam telewizje z anteny (ponieważ wtedy źródło ustawione jest na antene, nie HDMI 2). Tak samo dzieje sie kiedy konsola podpięta jest bezpośrednio do telewizora (HDMI 1 lub 3)- dźwięk jest z TV, ale nie z soundbara. Ten sam problem mam gdy korzystam z aplikacji w Smart TV np Youtube. Mimo iz źródło to HDMI 2 (przynajmniej przed otworzeniem aplikacji) dźwięk z Youtube słychać tylko z głośników telewizora.

Połączenie jest poprawne (po obu stronach HDMI podpięty do ARC) jednak nie mogę używać soundbara gdy oglądam programy z anteny lub aplikacji z Smart TV albo z innego źródła niż HDMI ARC.
    Nie wiem jaki mam kabel HDMI (kiedyś kupiłem go w Lidlu), ale wydaje mi sie ze 1.4 ponieważ przy specyficznej konfiguracji jest dźwięk z soundbaru a obraz z konsoli (podłączonej do soundbaru) na TV.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
    Pozdrawiam

0 0