Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota W58814 - Nie działają przyciski.

cichy lis 17 Paź 2016 22:38 1431 6
  • #1 17 Paź 2016 22:38
    cichy lis
    Poziom 28  

Witam,
    radio włącza się , dział tylko jedna i druga gałka mute i wyjęcie płyty.
    Płyta jest odczytywana, połączenia z panelem są sprawne- prąd przepuszczają.
    Nie wiem jakim cudem na LCD pokazuje temperaturę zew. Nie ma w sobie żadnego czujnika.
    Ma ktoś poratować schematem ?
    Robiłem kilka radyjek tej marki- na nie kontakt stabilizatora i nie pokazywały temperatury bez bycia w aucie.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 18 Paź 2016 13:48
    djlj24
    Spec od car audio

To pokazywanie temperatury może być jakąś wskazówką. Czujnik powinien zostać w samochodzie a takie zachowanie sugeruje upływ na złączu. Niektóre Toyoty na złączu mają także styki do podłączenia pilota i upływ na nich może także spowodować blokadę klawiatury.

0
  • #3 18 Paź 2016 14:43
    cichy lis
    Poziom 28  

djlij24 pisząc "upływ" masz na myśli iż gdzieś na szynie danych ?
    Domyślam się iż schematu nie znajdzie się do tego radia :)

0
  • #6 21 Paź 2016 22:27
    sławek111
    Poziom 17  

Witam, też mam problem z tym radiem. Podobnie jak kolega zawsze miałem usterki związane z zimnymi lutami, ale nie tym razem. U mnie usterka wygląda tak: klient przyniósł radio wymontowane i powiedział, że się nie załącza. Po podłączeniu na warsztacie radio zadziałało, więc stwierdziłem, że należy je przelutować. Po zamontowaniu w samochodzie, klient stwierdził, że radio działało 5 minut, po czym funkcje navi- czyli spalanie, temperatura itp... same się zmieniały na przemian, a klawiatura przestała działałać. Po wyłączeniu stacyjką radio już się nie włączyło. Po resecie odłączyłem kostkę od komputera auta i radio działa poprawnie. Nie gdzie szukać problemu, czyżby coś w aucie? Klient uparł się, że korzysta z funkcji navi i chce to naprawić.

0
  • #7 24 Paź 2016 20:53
    cichy lis
    Poziom 28  

Radio wraca bez naprawy- klient musi złożyć auto .

Może ktoś na coś wpadnie jeszcze ?

0