Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset hasła do biosu w Acerze

Skowra 17 Paź 2016 23:31 393 2
  • #1 17 Paź 2016 23:31
    Skowra
    Poziom 13  

Cześć, w moim acerze v15 nitro jest domyślne hasło do biosu, które utrudnia mi dostęp do biosu. Próbowałem z programem clnpwd, ale nie da się zbootwać z pendrive, bo wyskakuje, że nie ma czego zbootować, a jest tam clnpwd, program, który ma usunąć hasło do laptopa. Czy możecie mi jakoś pomóc? Musze wejść do biosa wyłączyć intel rapid storage, bo mam przez to problemy na linii ssd - hdd. Dzięki i pozdrawiam.

0 2
  • #2 18 Paź 2016 00:02
    miecho18
    Spec od komputerów

Tylko i wyłącznie przeprogramowanie kości BIOS w programatorze wchodzi w grę.

0
  • #3 18 Paź 2016 00:36
    Skowra
    Poziom 13  

w takim razie leże w gruzach...
    nie wiem jak można wymyślić technologię, która spowalnia działanie laptopa i da się ją tylko wyłączyć po takich bajerach. Spójrz sam tutaj - http://acer-za.custhelp.com/app/answers/detai.../16631/~/disable-intel-rapid-start-technology

niby prosta sprawa wejść w bios i wyłączyć, myślisz 2 minuty i po robocie, a tutaj taka klapa. Z tym intel rapid nie da się funkcjonować mając sdd i hdd. Nie wiem co teraz zrobić w sumie

Dodano po 30 [minuty]:

swoją drogą, nie da się z poziomu windowsa odinstalować intel rapid storage technology?

0