Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 fl - Nie otwiera dwóch zamków.

noidemm 18 Oct 2016 07:16 4233 18
 • #1
  noidemm
  Level 22  
  Witam.
  Problem z Passatem b5FL zaczął się od zamka pasażera z przodu. Zamek zaryglował się i za żadne skarby nie idzie go otworzyć ani z pilota ani z kluczyka.
  Następnego dnia zawiesił się zamek pasażera z tyłu za kierowcą po przekątnej. Mało prawdopodobne żeby dwa zamki uszkodziły się mechanicznie.
  Wyjąłem moduł comfort, przeczyściłem go okazuje się wizualnie sprawny. Po odpięciu comfortu drzwi z kluczyka zamykają się od kierowcy i od pasażera prawe, pozostałe drzwi nie reagują. Rozebrałem zamek sterujący od kierowcy przelutowałem płytkę, ale nic to nie pomogło. Gdzie należy szukać problemu?? Jakie kolory przewodów są od sterowania centralnym?? Ma ktoś jakiś schemacik?? Czytałem że kable lubią gnić na łączeniu, ale wizualnie wydaje się wszystko dobrze. Czy moduł comfort w jakiś sposób steruje zamkami przy otwieraniu z kluczyka?? Mam wrażenie, że jak otwieram z kluczyka przy odpiętym module to jest tak samo jak z nim.
  Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 • Helpful post
  #2
  andrzej20001
  Level 43  
  30-50 cm od modułu w wiązce.
  noidemm wrote:
  Gdzie należy szukać problemu?? Jakie kolory przewodów są od sterowania centralnym?? Ma ktoś jakiś schemacik?? Czytałem że kable lubią gnić na
 • #3
  noidemm
  Level 22  
  Tu przy rozgałęzieniu?? Jakie kolory przewodów. Poprawiałem wiązkę wczoraj tą zółtą ale to chyba nie było od centralnego :)
  Najbardziej zależy mi żeby odryglować drzwi pasażera. Pod które przewody (kolory) trzeba dać napięcie, żeby otworzyć drzwi pasażera.
 • Helpful post
  #4
  piotrekwoj1
  Level 40  
  Szukaj dalej niż 50 cm wręcz prawie za fotelem kierowcy tam też jest łączona ta wiązka.
 • Helpful post
  #5
  andrzej20001
  Level 43  
  noidemm wrote:
  Poprawiałem wiązkę

  Rozpruj i połącz przewody w miejscach fabrycznych łączeń kilku tych samych przewodów.(takie gów.... blaszki )
 • #6
  noidemm
  Level 22  
  Na jakie kolory odpowiada centralny zamek? Czy do prawych przednich drzwi przewody idą pod fotelem kierowcy ? Te łączenia wyglądają na zdrowe. Są podgrzewane w grubych koszulkach termokurczliwych. Passat b5 fl - Nie otwiera dwóch zamków.
 • Helpful post
  #7
  andrzej20001
  Level 43  
  Od strony modułu leć po wiązce tam gniją masy i zasilanie. Zamek przód leci po can i steruje nim silnik szyby. Mógł pasć siłownik , wykręć wkładkę i go puknij przez otwór (od strony tylnych drzwi dojdziesz do śrubki trzymajacej).
 • #8
  noidemm
  Level 22  
  Przednich nie da rady. Bo są zatrzasniete. Co jest dziwne to że z pilota wszystkie szyby się dotykają i otwierają jak i z kluczyka, ale to chyba osobne przewody idą.
 • #9
  piotrekwoj1
  Level 40  
  Jak otwierasz lub zamykasz to nic nie puka w tych drzwiach? Miałem kiedyś takie zacięcie w golfie V jak się zaryglowały to nic nie szło zrobić.
  Podaj dokładne dane auta rok silni i jakie z tyłu masz szyby manual czy elektryczne.
 • #10
  noidemm
  Level 22  
  Nic nie stuka jak by umarło. Jak bym wiedział które przewody odpisał bym się pod nie i może by poszło. Narazie próbuje od środka się dostać
 • #13
  piotrekwoj1
  Level 40  
  Do silniczka przewody czarno-szary i czarno-niebieski bynajmniej według moich schematów. Ale i tak musisz dostać się do sterownika szyb bo to od niego idą do zamka.
 • #14
  noidemm
  Level 22  
  Rozebralem tapicerkę, blacha ściągnięta, ale rygiel nie chce puscic. Czy bez rozwalenia zamka istnieje jakiś sposób żeby to rozlyglowac. Myślałem że jak odepne kostkę to pusci.
 • #15
  andrzej20001
  Level 43  
  Puknij mocno w zamek i spróbuj
 • #17
  seba22441
  Level 2  
  Witam koledzy też mam taki problem nie otwierają się drzwi pasażera z przodu wszystkie pozostałe działają normalnie. Niemogę ich nawet na chwilę otworzyć żeby zdjąć tapicerkę. Jak sobie z tym poradziliście. Dodam że nie mam otwierania z kluczyka z zewnątrz z jednej i z drugiej strony. Pozdrawiam
 • #18
  andrzej20001
  Level 43  
  Uderzaj dłonią w okolice zamka i próbuj pilotem. Zakładam że szyba chodzi wiec jest zasilanie drzwi.Może zaskoczy i otworzysz. Potem tapicerka, wkładka ,blacha ,szyba, zamek. Jak nie otworzy pozostaje od strony tylnych drzwi odkręcić wkładkę i próbowac popukać w zamek. Ostatecznie fotel wyjmij i lecisz wg listy i wejście siłowe w zamek od środka. Łatwo nie jest.
 • #19
  GregSid
  Level 12  
  Jak otworzyłem przednie, zablokowane drzwi :
  - odkręciłem zawiasy w drzwiach tylnych;
  - rozpiąłem dwie kostki w tej gumowej harmonijce-osłonie pomiędzy drzwiami a słupkiem;
  - zdjąłem tylne drzwi;
  - w przednich drzwiach wyjąłem zaślepkę, za którą jest śruba wkładki;
  - wykręciłem śrubę (torx 20);
  - wyjąłem wkładkę zamka;
  - dużym płaskim wkrętakiem (jak kluczem) otworzyłem zamek i drzwi.

  Zamek okazał zablokowany. Nie dało się przesunąć stalowego cięgna (tego, wchodzącego w tapicerkę drzwi, które po zamknięciu zamka 'się chowa').

  Pozdrawiam