Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 fl - Nie otwiera dwóch zamków.

18 Paź 2016 07:16 2862 18
  • Poziom 22  
    Witam.
    Problem z Passatem b5FL zaczął się od zamka pasażera z przodu. Zamek zaryglował się i za żadne skarby nie idzie go otworzyć ani z pilota ani z kluczyka.
    Następnego dnia zawiesił się zamek pasażera z tyłu za kierowcą po przekątnej. Mało prawdopodobne żeby dwa zamki uszkodziły się mechanicznie.
    Wyjąłem moduł comfort, przeczyściłem go okazuje się wizualnie sprawny. Po odpięciu comfortu drzwi z kluczyka zamykają się od kierowcy i od pasażera prawe, pozostałe drzwi nie reagują. Rozebrałem zamek sterujący od kierowcy przelutowałem płytkę, ale nic to nie pomogło. Gdzie należy szukać problemu?? Jakie kolory przewodów są od sterowania centralnym?? Ma ktoś jakiś schemacik?? Czytałem że kable lubią gnić na łączeniu, ale wizualnie wydaje się wszystko dobrze. Czy moduł comfort w jakiś sposób steruje zamkami przy otwieraniu z kluczyka?? Mam wrażenie, że jak otwieram z kluczyka przy odpiętym module to jest tak samo jak z nim.
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    30-50 cm od modułu w wiązce.
    noidemm napisał:
    Gdzie należy szukać problemu?? Jakie kolory przewodów są od sterowania centralnym?? Ma ktoś jakiś schemacik?? Czytałem że kable lubią gnić na
  • Poziom 22  
    Tu przy rozgałęzieniu?? Jakie kolory przewodów. Poprawiałem wiązkę wczoraj tą zółtą ale to chyba nie było od centralnego :)
    Najbardziej zależy mi żeby odryglować drzwi pasażera. Pod które przewody (kolory) trzeba dać napięcie, żeby otworzyć drzwi pasażera.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Szukaj dalej niż 50 cm wręcz prawie za fotelem kierowcy tam też jest łączona ta wiązka.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    noidemm napisał:
    Poprawiałem wiązkę

Rozpruj i połącz przewody w miejscach fabrycznych łączeń kilku tych samych przewodów.(takie gów.... blaszki )
  • Poziom 22  
    Na jakie kolory odpowiada centralny zamek? Czy do prawych przednich drzwi przewody idą pod fotelem kierowcy ? Te łączenia wyglądają na zdrowe. Są podgrzewane w grubych koszulkach termokurczliwych. Passat b5 fl - Nie otwiera dwóch zamków.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Od strony modułu leć po wiązce tam gniją masy i zasilanie. Zamek przód leci po can i steruje nim silnik szyby. Mógł pasć siłownik , wykręć wkładkę i go puknij przez otwór (od strony tylnych drzwi dojdziesz do śrubki trzymajacej).
  • Poziom 22  
    Przednich nie da rady. Bo są zatrzasniete. Co jest dziwne to że z pilota wszystkie szyby się dotykają i otwierają jak i z kluczyka, ale to chyba osobne przewody idą.
  • Poziom 38  
    Jak otwierasz lub zamykasz to nic nie puka w tych drzwiach? Miałem kiedyś takie zacięcie w golfie V jak się zaryglowały to nic nie szło zrobić.
    Podaj dokładne dane auta rok silni i jakie z tyłu masz szyby manual czy elektryczne.
  • Poziom 22  
    Nic nie stuka jak by umarło. Jak bym wiedział które przewody odpisał bym się pod nie i może by poszło. Narazie próbuje od środka się dostać
  • Poziom 22  
    Pasat 2.0 alt 2002
  • Poziom 38  
    Do silniczka przewody czarno-szary i czarno-niebieski bynajmniej według moich schematów. Ale i tak musisz dostać się do sterownika szyb bo to od niego idą do zamka.
  • Poziom 22  
    Rozebralem tapicerkę, blacha ściągnięta, ale rygiel nie chce puscic. Czy bez rozwalenia zamka istnieje jakiś sposób żeby to rozlyglowac. Myślałem że jak odepne kostkę to pusci.
  • Poziom 43  
    Puknij mocno w zamek i spróbuj
  • Poziom 2  
    Witam koledzy też mam taki problem nie otwierają się drzwi pasażera z przodu wszystkie pozostałe działają normalnie. Niemogę ich nawet na chwilę otworzyć żeby zdjąć tapicerkę. Jak sobie z tym poradziliście. Dodam że nie mam otwierania z kluczyka z zewnątrz z jednej i z drugiej strony. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Uderzaj dłonią w okolice zamka i próbuj pilotem. Zakładam że szyba chodzi wiec jest zasilanie drzwi.Może zaskoczy i otworzysz. Potem tapicerka, wkładka ,blacha ,szyba, zamek. Jak nie otworzy pozostaje od strony tylnych drzwi odkręcić wkładkę i próbowac popukać w zamek. Ostatecznie fotel wyjmij i lecisz wg listy i wejście siłowe w zamek od środka. Łatwo nie jest.
  • Poziom 12  
    Jak otworzyłem przednie, zablokowane drzwi :
    - odkręciłem zawiasy w drzwiach tylnych;
    - rozpiąłem dwie kostki w tej gumowej harmonijce-osłonie pomiędzy drzwiami a słupkiem;
    - zdjąłem tylne drzwi;
    - w przednich drzwiach wyjąłem zaślepkę, za którą jest śruba wkładki;
    - wykręciłem śrubę (torx 20);
    - wyjąłem wkładkę zamka;
    - dużym płaskim wkrętakiem (jak kluczem) otworzyłem zamek i drzwi.

Zamek okazał zablokowany. Nie dało się przesunąć stalowego cięgna (tego, wchodzącego w tapicerkę drzwi, które po zamknięciu zamka 'się chowa').

Pozdrawiam