Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y70-70 Touch - Nie włącza się - tylko podświetlenie klawiatury

18 Paź 2016 08:59 1413 7
  • Poziom 17  
    Witam.
    Pacjent: Lenovo Y70-70 model:80DU.
    Nie był zalany, również nie upadł.
    Po nocy ciężko go włączyć zarówno na baterii jak i zasilaczu. Podświetla się tylko przycisk włączania oraz klawiatura. Lekko szumi jeden wentylator.
    Za którymś razem po wciaskaniu przycisków F2 albo tego obok włącznika udało się włączyć komputer i działa on normalnie. Można go wyłączyć i włączyć ponownie i również wszystko jest okej.
    Dodam, że nie wciskam ich na siłę w celu wyginania komputera. Następnego dnia ponownie nie można włączyć komputera. Ta sama kombinacja i komputer działa.
    Zdjąłem pokrywę, wypiąłem obydwie baterie w celu zresetowania, również w biosie przywróciłem ustawienia, ale niestety następnego dnia ten sam objaw.
    Z góry dziękuje za wszystkie sugestie
  • Poziom 9  
    Sprawdź czy przycisk wejścia do biosu/uefi nie jest na stałe wduszony

• Spec od komputerów
    Sprawdź tasiemki, switche, itp.
    Możliwe uszkodzenie kości BIOSu - na początek można wymienić kość na nową wgrywając oryginalny wsad.
    Możliwe też uszkodzenie układu BGA - ale na najpierw sprawdź proste usterki.
  • Spec od monitorów
    Lenovo Y70-70 - 80DU000HUS - Intel Core i7-4710HQ / 512GB Solid State Drive / 16GB RAM DDR3L / 17.3" FHD 1920x1080 Display Touch / NVidia GeForce 860M 4GB
    * inne modele cpu 4th gen.
    Windows 8.1

kbc KB9022Q
    Core i7-4710HQ (SR1PX) / i7-4720HQ (SR1Q8)
    chipset HM86 PCH (SR17E)
    nVidia N15P-GX-A2

Napięcie z przycisku power on ?
    Patrz zał.

Cytat:
    1. unplug the AC adapter and take out the battery
    2. push the power button 10 times in a row at one second intervals. Next, push and hold the power button for 30 seconds. Then put the battery back in and push the power button…
    * press and hold the Power Button for 15 seconds.
    3. Plug in the charger / adapter if needed and power up the system to see if the problem was resolved.

Podobny problem bywał w Lenovo Thinkpad z61
  • Poziom 9  
    Kiedyś dwukrotnie w tym Lenovo spotkałem się z wysuniętą kością ramu która powodowała podobny problem - podswietlila się wyłącznie klawiatura na 3-4 sekundy
  • Poziom 17  
    co do przycisku UEFI to nie wydaje mi się aby mógł on być wciśnięty. teraz jak go wcisnąłem i trzymałem, próbując włączyć niestety brak reakcji. dlatego wykluczam.
    co do sprawdzenia tasiemek to wszystkie które są na zewnątrz odpinałem. Narazie nie wyjmowałem płyty aby uniknąć wymiany pasty. . No ale dziwna sprawa bo jak komputer działa to nie ma z niczym problemów.
    Dopiero następnego dnia ciężko go włączyć. Tzn dzisiaj np włączyłem za pierwszym razem włączyła się tylko klawiatura (podświetlenie) oraz jeden wentylator. I nie resetuje się tylko tak sobie stoi. przytrzymałem dłużej pwr button wyłączając go. Za kolejną próbą wstał już normalnie i każda kolejna próba jest OK.
    Co do biosu nie mam aktualnej wersji, czy jest sens go aktualizować? Poprawki nie są nawet związane z tym problemem.
    Dokładna wersja płyty to:
    ZIVY2 LA-B111P Rev: 1A model kompa to: 80DU00DVPB

EDIT
    I umarł.. aktualnie po włączeniu tylko podswietlenie klawiatury i na chwile rusza mały wentylator.
    Po zmierzeniu napięcia na włączniku:
    SW1 (włącznik) 3,3V
    SW2 (uefi) 3,15V

Scaliłem. RADU23
  • Poziom 17  
    Testowałem bez Ramu, ale sprawdziłem obydwie kości na innym komputerze