Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel Idol 4 - Brak reakcji na BoomKey.

CMS 18 Paź 2016 12:34 672 1
  • #1 18 Paź 2016 12:34
    CMS
    Moderator

Witam.

Mam problem ze swoim nowym nabytkiem. Jakieś dwa tygodnie temu zakupiłem w salonie Playa, Alcatela Idol 4 (bez S). Zmieniłem sobie launchera, dialera, program do sms'ów, wywaliłem też sporo fabrycznie zainstalowanych aplikacji. W pewnym momencie zauważyłem brak pewnej funkcjonalności na telefonie.
    Po naciśnięciu przycisku BoomKey, na górnym pasku pojawia się napis "Boom" jednak nie ma kompletnie żadnej zmiany dźwięku, ani przy odtwarzaniu muzyki, ani filmów. Wcześniej było słychać wyraźną różnicę.

Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z aplikacją Waves MaxxAudio. Wcześniej jak w nią wszedłem, to suwaki były "jakoś tam" poustawiane, w tej chwili zawsze są na "zero" a zmiana ich położenia nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

Myślę, że te dwie aplikacje są ze sobą jakoś powiązane i prawdopodobnie były tez powiązane z jakąś inną, którą musiałem usunąć.

Będę wdzięczny za listę fabrycznie zainstalowanych aplikacji, bo ponad tydzień mi zajęło, zanim ustawiłem go pod siebie, a nie mam chwilowo karty SD, żeby zrobić sobie backupa.
    A może ktoś się spotkał z takim problemem i wie co jest przyczyną.

Pozdrawiam.
    CMS

0 1
  • #2 19 Paź 2016 10:12
    CMS
    Moderator

Odpowiadam sam sobie :), dla potomnych.

Napisałem na kilku forach i udało mi się uzyskać rozwiązanie na forum.android.com.pl

Cytat:
    Więc mam nadzieję że się ucieszysz bo da się uniknąć przekopywania się raz jeszcze przez ustawienia. Miałem ten sam problem i rozwiązaniem było usunięcie pamięci podręcznej każdej z aplikacji muzycznych, ich wymuszone zamknięcie oraz to samo dla obu aplikacji maxxAudio (jedna jest ukryta jako systemowa więc trzeba w opcjach je pokazać). Potem restart telefonu i wszystko ładnie śmiga.

Wyczyściłem pamięć podręczną we wszystkich aplikacjach mających związek z "audio", wymusiłem ich zatrzymanie, zrestartowałem telefon i nic się nie zmieniło. Mimo wszystko naprowadziłeś mnie na rozwiązanie. Wystarczyło wyczyścić dane obu aplikacji MaxxAudio i zrestartować telefon.
    BoomKey znowu działa poprawnie.

Pozdrawiam.
    CMS

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo