Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[pic-ogólnie] - Najlepszy ICD/ debugger

silelis 18 Paź 2016 13:29 3093 5
  • #1 18 Paź 2016 13:29
    silelis
    Poziom 10  

Cześć,

Ostatnio dużo pracuję na PIC'ach i brakuje mi jakiegoś porządnego ICD/debuggera.

Z przyzwyczajenia pracuję na kompilatorze CCS, ale posiadam programator PICKIT2 clone (z oczywistych względów).

Zastanawiam się nad jakimś ICD/debuggerem, który by współpracował ze środowiskiem CCS i Microchipa. Najlepiej klon w wersji "Do it Yourself". Ostatecznie coś firmowego, ale wtedy pracującego w tym i tym środowisku (bez konieczności robienia jakichś dziwnych modyfikacji w ustawieniach programów).

Jesteście w stanie coś polecić? Zastanawiałem się nad ICD-U80 (ale nie ma klona). Ewentualnie ICD3, bo widziałem klony.

Ewentualnie prosiłbym o praktyczną poradę jaka jest róznica pomiędzy PicKit2, PicKit3 ICD2, ICD3.

0 5
  • #2 22 Paź 2016 11:19
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Zasadniczo PICkit2 i ICD2 jest już nie wspierany przez Microchip, a to znaczy również, że oficjalnie obsługuje ograniczoną liczbę PIC-ów. Do tego PICkit2 i ICD2 (chyba) już nie współpracuje z MPLAB X. Do tego wszystkiego jakiegoś klona PICkit3 można za kilkanaście $ kupić na aliexpress.
    Oryginalny PICkit3 kosztuje gdzieś koło 230-250zł to ICD3 już gdzieś koło 800zł.
    Najlepsze porównania możliwości masz na stronach Microchip-a.

1
  • #3 24 Lis 2016 19:05
    szymonjg
    Poziom 15  

PICkit2 jeszcze działa w MPLAB X ale ICD2 rzeczywiście nie.

Ja osobiście używam klona ICD2, który zrobiłem na podstawie schematów z elektrody. Nie wspiera najnowszych procesorów, ale jego lista programowanych układów i tak jest dużo większa od PICKit2. Działa w starym MPlab 8. Często się wiesza przy podłączaniu procesora, ale to może być wina mojego egzemplarza, bo nie zastosowałem buforów na wyjściu. No i czasem trzeba na nowo wgrywać wsad do PIC18F4550 ale jak masz PICKit2 to nie powinieneś mieć z tym problemów.
    I jeszcze ICD2 jest dość wolny zwłaszcza w porównaniu z PICkit3.

0
  • #4 24 Lis 2016 19:22
    silelis
    Poziom 10  

Cześć,

A pod jakim systemem z nim dzialasz?

<ożesz wrzucić na jakiś dysk w chmurze ten MPLab i stery do ICD2?

0
  • #5 24 Lis 2016 20:28
    szymonjg
    Poziom 15  

Windows XP. Sterowniki instalują się automatycznie ze starym MPLab 8. Na Windows 7 chyba też to działało.

0
  • #6 01 Sie 2017 08:21
    silelis
    Poziom 10  

Na chwilę obecną pozostałem przy wysłużonym PicKit2, ale z racji kompilatora CCS zastanawaiam się nad zakupem ich debuggera/ programatora.

0