Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie nowych głośników z TV

adrianoz 18 Paź 2016 16:14 381 9
  • #1 18 Paź 2016 16:14
    adrianoz
    Poziom 21  

Witam

TV Samsung UE48H6400, głośniki Microlab Solo7c.

Problem w tym, że wyjście dźwięku na tym TV jest jedynie optyczne i słuchawkowe. Jeśli je użyje nie ma ryzyka, że uszkodzę któryś ze sprzętów? Jakie mam jeszcze opcje? A miejsce na Scart to jest wejście czy wyjście bo nie jest oznaczone?

0 9
  • #2 18 Paź 2016 16:28
    warka2119
    Poziom 19  

Witam. Możesz normalnie podłączyć je pod gniazdo słuchawkowe i wszystko powinno normalnie grać. Do tego po podłączeniu w ustawieniach tv prawdopodobnie będziesz miał kilka opcji ustawień dźwięku.

0
  • #3 18 Paź 2016 16:30
    adrianoz
    Poziom 21  

Jest to zdrowe połączenie czy w przyszłości dokupić jakieś inne kable lub przejściówki?

0
  • #4 18 Paź 2016 17:42
    Polon_us
    Poziom 41  

warka2119 napisał:
    Możesz normalnie podłączyć je pod gniazdo słuchawkowe i wszystko powinno normalnie grać.

To się wszystko zgadza i tu nie ma problemu.

Ale mam nadzieję, że autor tematu nie będzie często podłączał i odłączał te głośniki.
    Można w ten sposób uszkodzić te gniazdo.

Scart wyprowadza tylko sygnał audio z wejść analogowych i wew. tunera.

0
  • #5 18 Paź 2016 19:46
    adrianoz
    Poziom 21  

A jeśli mam podłączony dekoder telewizji, to nie pójdzie dźwięk jak będą ją oglądał? Jest podłączony do tv kablem hdmi oczywiście. Tak wiec w tym przypadku jeśli by tak było to euro nie ma sensu? Proszę mi wyjaśnić. Chciałbym żeby na głośniki szło to co z dekodera cyfrowej telewizji i tak samo jak oglądam np. YouTube przez oprogramowanie smart.
    Co do głośników, jeśli podłącze to na zawsze, nie będę odłączał, tylko tak ma już zostać.

0
  • #6 19 Paź 2016 02:17
    Polon_us
    Poziom 41  

adrianoz napisał:
    Co do głośników, jeśli podłącze to na zawsze, nie będę odłączał, tylko tak ma już zostać.

I niech tak zostanie.

adrianoz napisał:
    A jeśli mam podłączony dekoder telewizji, to nie pójdzie dźwięk jak będą ją oglądał? Jest podłączony do tv kablem hdmi oczywiście. Tak wiec w tym przypadku jeśli by tak było to euro nie ma sensu?

Współczesne telewizory są tak konstruowane, niestety. Choć zdarzają się wyjątki, na forum spotkałem tylko raz wpis kogoś, kto twierdził, że na EURO ma sygnał audio ze wszystkich źródeł podłączonych do telewizora.

Generalnie, powtórzę raz jeszcze, na EURO/SCART wyprowadza się się sygnał z urządzeń podłączonych analogowo do telewizora i jego wbudowanego tunera.
    W przypadku kolegi, jeżeli dekoder jest podłączony przez HDMI, to na 99% można spodziewać się, że sygnału audio nie będzie na gnieździe EURO.

Jeżeli połączenie z użyciem wyjścia słuchawkowego nie spełni oczekiwać jakościowych dźwięku, to kolega może rozważyć użycie konwertera cyfrowo-analogowego.
    Głośniki mają własną kontrolę głośności, także nie ma w tym przypadku problemu.

0
  • #7 19 Paź 2016 14:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@adrianoz

Polon_us napisał:
    Jeżeli połączenie z użyciem wyjścia słuchawkowego nie spełni oczekiwać jakościowych dźwięku, to kolega może rozważyć użycie konwertera cyfrowo-analogowego.
    Głośniki mają własną kontrolę głośności, także nie ma w tym przypadku problemu.

Do tego akapitu dodam jedynie, że jeśli zdecyduje się Kolega na opcję z konwerterem sygnału, to proszę kupić konwerter FiiO D3 - są tańsze wersje podobnych urządzeń niż ten FiiO D3, tylko ten działa na 100% i jest tu polecany na forum (jako opcja pewna i skuteczna).

0
  • #9 19 Paź 2016 21:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrianoz napisał:
    dzięki za informację o tym konwerterze. No, ale ta cena, kurde kroję wydatki

Nie namawiam, ot wskazuję - tego nie kupuje się co miesiąc - kupić coś co zadziała, a nie zastanawiać się czy to co kupiłeś też (może) zadziała.
    To co podałeś w linku jest tym drugim wariantem - kup, może zadziała.

0
  • #10 20 Paź 2016 09:01
    adrianoz
    Poziom 21  

Ok a jaki kabel do 1.5m dobry, nie za drogi?

Myślę o tym prolink http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5336709831

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    adrianoz napisał:
    dzięki za informację o tym konwerterze. No, ale ta cena, kurde kroję wydatki

Nie namawiam, ot wskazuję - tego nie kupuje się co miesiąc - kupić coś co zadziała, a nie zastanawiać się czy to co kupiłeś też (może) zadziała.
    To co podałeś w linku jest tym drugim wariantem - kup, może zadziała.

Kupię ten droższy dzięki.

0