Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Prostowanie Felg Aluminiowych - Założenie działalności co potrzeba ?

18 Paź 2016 19:48 1050 6
  • Poziom 14  
    Witam,
    Zacznę od tego, że nie wiem w jakim dziale umieścić więc sprawę zostawię dala admina ...
    Chciałbym założyć firmę z prostowaniem i spawaniem felg aluminiowych i pochodnych z aluminium. Wraz z Malowaniem i wydaniem Felgi Klientowi kompleksowo do założenia na oponę ....
    Doświadczenie w spawaniu aluminium i nie tylko ... (Spawałem głowice silnikowe na szczelność)
    Co będzie potrzebne do pracy przy felgach aluminowych ? chodzi o sprzęt, narzędzia drobne itp.... Proszę o pomoc i Porady ....

Dostępny Sprzęt jaki posiadam to :
    - Tiga oraz Miga do wszystkich Metali.
    - Sprężarkę 200L
    - Piec do Grzania Elementów pod spawanie głownie Aluminium ....
    - Pistolet Lakierniczy ( Lepsiejszy mam go 5 lat płaciłem coś koło 500 zł )
    z resztą sprzętu oraz maszyn proszę o pomoc ....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Podstawa kompresor śrubowy ~22-37 kW, piaskarka, kabina bądź komora do piaskowania alternatywnie śrutowanie wirnikowe i malarnia proszkowa.

Malując pistoletem nie utrzymasz takiego biznesu.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Jeśli chodzi o prostowanie felg i toczenie po spawaniu, ranty środek montażowy na piastę. Jaki sprzęt ?? Co można zaproponować ze sprzętu technicznego oraz malarskiego aby zacząć niskim kosztem a w miarę czasu się rozbudowywać.
    Bo narazie chodzi o pieniądze, a kredyt w dzisiejszych czasach to Sami wiecie :-)
    Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:
    Nikt nie ma wiedzy na powyższy temat żeby chciał się podzielić ??
  • Poziom 10  
    Nikt nie poda Ci na tacy wiedzy na którą pracował latami i ma z tego stałe źródło utrzymania. Pojeździj po okolicy, zobacz na czym ludzie pracują,

Sprężarka 200l jest jakieś 3-5 razy za mała,
    Malowanie pistoletem to sobie odpuść, zwykła farba jest za słaba na felgi, tylko malowanie proszkowe daje radę. Dolicz pistolet do proszku, kilkanaście odcieni każdego koloru, piec do wypalania.

Do tego dochodzi konkurencja. Za prostowanie 4 mocno pogiętych felg, piaskowanie i malowanie proszkowo, zrobione wszystko w tempie ekspresowym (11 godzin) zapłaciłem 900zł. Zrobisz taniej?
  • Poziom 26  
    ElCamin0 napisał:
    Za prostowanie 4 mocno pogiętych felg, piaskowanie i malowanie proszkowo, zrobione wszystko w tempie ekspresowym (11 godzin) zapłaciłem 900zł...
    Ja bym do tych 900 zł dodał 300 i kupił absolutnie proste i absolutnie perfekcyjnie pomalowane fabrycznie nówki. Albo bym poszukał na portalach aukcyjnych felg nienowych, ale z mini przebiegiem i wtedy z tych 900 zł zostałoby mi w kieszeni jeszcze ze 2 stówy. No jakżeż można zapłacić 900 zł za felgi, które winy wylądować na złomie?
  • Poziom 10  
    101pawel napisał:
    No jakżeż można zapłacić 900 zł za felgi, które winy wylądować na złomie?

Jak są warte 2600zł za komplet, to można. Nie po to auto wyszło z fabryki na alu, żeby zakładać stalówki.
  • Poziom 14  
    A co jeśli chodzi o prostowarkę i tokarkę tak aby obrobić ją po spawaniu ?