Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra b klimatronik - Badzo słabe ogrzewanie.

tupek 18 Paź 2016 22:00 1395 3
  • #1 18 Paź 2016 22:00
    tupek
    Poziom 9  

Witam.
    Na wiosnę postanowiłem zamontować klimatronik w miejsce standardowej nagrzewnicy.
    Nie polecam nikomu takiej zabawy, ale do rzeczy.
    Po nagrzaniu pojazdu i ustawieniu temperatury na ,,HI" z nawiewów leci lekko ciepłe powietrze.
    Przewody aluminiowe idące do nagrzewnicy znajdujące się w przedziale pasażerskim są piekielnie gorące.
    Wyjąłem nagrzewniczkę i nawet ją rozmontowałem z myślą że ,,I tak z niej nic nie będzie".
    Po otworzeniu rurki o dziwo okazały się drożne, był na nich nalot z kamienia ale raczej nie tyle żeby odchodził płatami.
    Zmontowałem nagrzewnicę (pozagniatałem języczki) i podłączyłem ją w aucie.
    Nagrzewniczka okazała się szczelna ale ogrzewanie nie wróciło.
    Odpiąłem nawet silniczek odpowiadający za przełączenie ciepło zimno i ręcznie domykałem cięgnem przesłonę, lecz też dawało to mizerny efekt.
    Nie znam dokładnej budowy nagrzewnicy bo może jest druga klapka która też steruje kierunkiem nawiewu.

0 3
  • #3 18 Paź 2016 22:52
    tupek
    Poziom 9  

Jak wezmę na pozycję ,,LO'' to słychać pyknięcie w cewce na podszybiu i raczej się on zamyka bo w lato przewody do nagrzewniczki były zimne.
    Gdyby zawór nie reagował wtedy raczej nie były by przewody przy samej nagrzewnicy gorące.
    Przydałby się jakiś schemat klapek w nagrzewnicy, bo może jest uszkodzone coś w środku ale nie wiem jak to sprawdzić bez wywlekania całej obudowy nagrzewnicy.

0
  • #4 23 Paź 2016 09:57
    tupek
    Poziom 9  

Problem rozwiązany, a mianowicie nagrzewnica chociaż drożna nie oddawała ciepła ponieważ posiadała mniejszą ilość rurek odprowadzających ciepło.
    Po zamontowaniu nagrzewnicy firmy valeo, ogrzewanie powróciło do normy.
    Oto zdjęcia nagrzewnic, z lewej valeo a z prawej jakiś zamiennik który nie oddawał ciepła.
    Opel Vectra b klimatronik - Badzo słabe ogrzewanie. Opel Vectra b klimatronik - Badzo słabe ogrzewanie.
    Chłodnica valeo jest od wersji bez klimy lecz chodziło mi o pokazanie różnic pomiędzy nimi.

2