Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

li ion 18650 + tp4056 z zabezpieczeniem

19 Paź 2016 07:41 14757 7
 • Poziom 10  
  Witam. Temat pewnie się powtarza ale zapytam bo mam problem. Chciałbym zbudować pakiet z ładowarką. Posiadam 6 ogniw z baterii od laptopa, wszystkie sprawne oraz 6 modułów tp4056.

  Ogniwa chciałbym połączyć w pary równolegle(w celu zwiekszenia pojemności) a nastepnie te 3 pary połaczyć szeregowo w celu zwiększenia napięcia.

  Jak takie pary połączyć pod te układy tp 4056 a później jak połączyć przewody out (moduł z zabezpieczeniem) zeby osiagnąć napięcie 11,1v(12,6v) ?? o to schemat

  1 sposób:
  li ion 18650 + tp4056 z zabezpieczeniem

  czy to ma prawo działać ?? czy lepiej to zrobic w taki sposob:

  2 sposób:
  li ion 18650 + tp4056 z zabezpieczeniem

  jestem zielony dlatego pytam.
 • Poziom 43  
  Podstawowym warunkiem poprawnego działania takiego układu jest zasilanie modułów TP4056 z osobnych odseparowanych od siebie zasilaczy 5V. Zasilanie z jednego wspólnego zasilacza spowoduje całkowite zwarcie akumulatorów i wyjść ładowarek.
 • Poziom 10  
  mozna to jakoś obejść żeby ładować jednym zasilaczem ATX ??

  a takie coś ma prawo działać
  Link

  filmik z yt "DIY: Lithium 18650 Cells Charger By Using TP4056 Modules"
 • Poziom 35  
  Na filmie jest pokazane ładowanie oddzielnych (pojedynczych) ogniw z jednego źródła zasilania. Ogniwa nie są w żaden sposób połączone (bo nie mogą) ze sobą.
 • Poziom 43  
  Nie da się tego obejść. Jeżeli chcesz ładować pakiet szeregowy to zasilania ładowarek muszą być osobne. Jeżeli ma być wspólny zasilacz to akumulatory nie mogą być przy ładowaniu połączone ze sobą. Tak jest właśnie na filmie, tu wszystko działa prawidłowo bo każdy akumulator nie jest połączony z innym. W ten sposób można zbudować wielokanałową ładowarkę z liczbą kanałów ograniczoną jedynie wydajnością źródła 5V. Ale niestety nie da się tak naładować pakietu połączonych szeregowo akumulatorów.
 • Poziom 10  
  rozumiem. a jeżeli dam włączniki i na czas ładowania rozłącze wszystkie akumulatory i każdy będzie się ładować osobno. po naładowaniu przelacze włączniki tak żeby stworzyć pakiet 11,1 V. Jest to jakieś rozwiązanie.
  Pytam bo wiem że nie mozna tych akumulatorów rozładować za mocno a te ładowarki z zabezpieczeniem nie pozwolą na nadmierne rozładowanie czy zle mysle ?
 • Poziom 35  
  To myślenia jest bardzo zły. Według Twojej "koncepcji", po naładowaniu ogniw musiałbyś odłączyć ładowarkę, a wtedy nie masz kontroli rozładowania.
  Dla Ciebie rozwiązaniem może być balancer (opisy znajdziesz na stronie)