Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w doborze sterowania ogrzewania podłogowego

Seb0072011 19 Oct 2016 08:35 1014 3
    Seb0072011
    Level 2  
    Witam! Poszukuje porady jak sterować oddzielnie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami podłączonymi w jednym systemie grzewczym (jeden obieg podłączony do kondensującego boilera). Na pietrze mam 4 grzejniki na dole tylko podłogówkę. Góra steruje termostat podłączony bezpośrednio do boilera plus termostaty na grzejnikach a dołem drugi termostat podłączony do pompy żeby ja odpalać w razie zmiany temperatur. Przydałby się taki sterownik, który by to wszystko obsługiwał jednocześnie a mianowicie załączał również boiler w tym samym czasie, gdy wysyła sygnał do pompy by ja uruchomić. Jestem tu nowy i może nie do końca profesjonalnie opisałem sytuacje. Mam nadzieje ze uzyskam od was poradę. Z góry dziękuje. Seba
    ogi4
    Level 16  
    Podłogówka zawór trójdrogowy z siłownikiem podłączonym do sterownika tech 430.
    Seb0072011
    Level 2  
    Hej! Jestem kompletnym laikiem jak wspomniałem a chce złapać trochę wiedzy zanim zawołam jakiegoś majstra który może okazać sie znów pseudo znawca i bedzie trzeba znów po nim przerabiać. Proszę wiec napisz mi jak dziecku w szkole co trzeba zrobić etapami zeby to chodziło jak należy.
    Ten zawór o którym piszesz powinien być zamontowany zaraz przy boilerze i jaki ewentualnie miałby to być zawór? Pozatym niewiem czy nie musza mi zmienić dopływu i odpływu do podłogówki na 22 cale rurki bo mam to na 15 calowych a są 4 pentle w po jakieś 90-95m. Ponadto powierzchnia parteru to jakieś 60m2 i chciałbym jakoś temperatura sterować ale myśle ze tylko salonu bo dzrzwi co wszędzie po otierwane a po wierzenie zbyt mała na termostaty w każdym pokoju i kuchni.
    ogi4
    Level 16  
    Cała podłogówka podłączona do rozdzielacza podłogowego z rotametrami
    Całość sterowana pompą z zaworem trzydrogowym i sterownik tech 430 który jest wyposażony w czujnik pogodowy i opcjonalnie w czujnik pokojowy najprostszy zestaw. Zasilanie będzie zależeć od mocy jaką będziesz potrzebował a to dopiero pokaże zima.