Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ 3800dn - drukuje bez kolorów

neokoncept 19 Paź 2016 15:39 795 13
  • #1 19 Paź 2016 15:39
    neokoncept
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z tytułową drukarką. Drukarka często z niewiadomych przyczyn przestaje drukować w kolorze. W załączniku przykład strony ze stanem materiałów. proszę nie sugerować się ilościami tonera gdyż sprawdzane było na kilku różnych kompletach.
    Ostatnio drukuje sporadycznie poprawnie (czyli w kolorze). Np. puszczam z menu stronę konfiguracji, są to 3 kartki. Pierwsze dwie drukuje czarno białe, ostania jest w kolorze... Po otwarciu pokrywy tonerów, wyjęcie i ponownym włożeniu pasa transferowego, puszczam 1 stronę i jest OK. Po chwili wszystkie strony są drukowane znów tylko w czerni (z komputera, oraz bezpośrednio z menu drukarki).

Podmieniany był też pas transferowy. Drukarka po pełnym głębokim resecie. Różne komplety tonerów, wielokrotna kalibracja...

Obstawiałem pas transferowy. Wcześniej w innym egzemplarzu z tymi objawami pomogła jego wymiana.

Kończą mi się pomysły, proszę więc Was o pomoc.

0 13
  • #2 19 Paź 2016 21:57
    Bitels85
    Poziom 24  

Aktualizowałeś FW?

0
  • #3 19 Paź 2016 22:12
    kemotix
    Poziom 17  

Puść wydruk testowy w tylko jednym kolorze - Cyan, Magenta lub Yellow i napisz czy kartki nagle zaczęły wychodzić puste czy też szare.

0
  • #4 20 Paź 2016 08:29
    neokoncept
    Poziom 2  

FW najnowszy dostępny.

Przy puszczaniu wydruku z menu/diagnostyka/test jakości druku kartki, które powinny być zadrukowane jednym kolorem są białe

...stawiam, że to jest coś z nałdowaniem elektrostatycznym pasa transferowego. Kiedyś miałem podobny przypadek (wymiana pasa rozwiązała problem) ale niektóre z czarno-białych wydruków na samej górze kartki, bądź w górnym rogu były częściowo z kolorem. Zdarza się też, że wydruk kolorowy nie jest taki ładny jak załączyłem tutaj, tylko jest jakby pocieniowany - efekt jakby braku tonera.
    Teraz pytanie, czy jeśli nie jest to wina samego pasa transferowego, to co odpowiada za to ? DC kontroler ???

0
  • #5 20 Paź 2016 08:45
    kemotix
    Poziom 17  

Ja bym szedł w kierunku HVPS.

0
  • #6 20 Paź 2016 13:55
    neokoncept
    Poziom 2  

Po sugestii wymieniłem płytę HVPS.... klika stron super po czym znów to samo :-(

Formatter też podmieniałem...

0
  • #7 20 Paź 2016 18:00
    kemotix
    Poziom 17  

Nadal bym brnął w kierunku napięć. Jeżeli nie HVPS to może LVPS.

Rozumiem że masz drugą sprawną drukarkę z której przekładasz części?

0
  • #8 20 Paź 2016 20:02
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 21 Paź 2016 16:00
    neokoncept
    Poziom 2  

kemotix napisał:
    Nadal bym brnął w kierunku napięć. Jeżeli nie HVPS to może LVPS.

też mi się tak wydaje, że to prawidłowy kierunek. Po weekendzie wymienię zasilacz.

kemotix napisał:
    Rozumiem że masz drugą sprawną drukarkę z której przekładasz części?

mam dużo "drugich" ;-) Normalnie bym tą wyrzucił (zutylizował) i wziął następną, ale chęć poznania rozwiązania problemu jest silniejsza. Poza tym zaowocuje może to w przyszłości.

Sługa WSI napisał:
    Jest jeszcze mechanizm odpowiedzialny za odłączanie/załączanie wywoływania kolorów - jego elementami roboczymi są solenoidy. Niestety serwisówka nie opisuje go szczegółowo a jedynie wskazuje nazwy solenoidów.

są elektromagnesy po prawej stronie faktycznie, ale prawa strona odpowiada raczej za "mechanikę tonerów" jeśli można to tak nazwać a drukowany obraz, szczególnie ten drugi co wstawiłem nie wskazuje na to raczej.

0
  • #10 21 Paź 2016 21:30
    cezar80
    Poziom 27  

Z tymi solenoidami jakby było źle nie uruchomiła by się, a później sporo kombinacji by to złożyć. Sprawdź dokładnie styki pasa ewentualnie styki na tonerach. Miałem podobny przypadek odpadła blaszka co daje masę na bębny.
    Ta przypadkowość że raz jest a raz nie raczej brak jakiegoś styku.

0
  • #11 17 Maj 2018 15:01
    Matras
    Poziom 12  

@neokoncept czy udało Ci się rozwiązać problem?

0
  • #12 17 Maj 2018 23:14
    leeart

Poziom 34  

Pas podmieniałeś, miałem podobny problem i to był pas.

0
  • #13 20 Wrz 2018 18:56
    pitek71
    Poziom 9  

Sprawdźcie sobie pas, jest w nim solenoid odpowiedzialny za podnoszenie rolek transferowych kolorów. Krótko opisując klei się.

0
  • #14 04 Gru 2018 15:30
    ddaniell5
    Poziom 11  

W moim przypadku problemem był brak sprężyny wałka, który dociska do pasa transferowego. Sprężyna zerwała się z mocowania i gdzieś uciekła. Założenie nowej rozwiązało problem.

0