Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 - przywracanie systemu Windows 8

19 Paź 2016 16:13 2529 5
  • Poziom 3  
    Witam.
    Chciałem przywrócić system w laptopie. Niestety zamiast uruchomić szybkie czyszczenie włączyłem pełne formatowanie (wszystkich dysków). Wyszukałem gdzieś, że ta opcja trwa kilka godzin, niestety u mnie trwa to już 22 godz. Ekran pokazuje tylko napis restarting i i symbol wczytywania (czy jak to się tam nazywa, kiedyś to była klepsydra teraz obracające się kółeczko), nie widzę żadnych procentów ani pozostałego czasu. Nie wiem, czy to normalne... Czy mogę ewentualnie to przerwać i co się wtedy stanie? (Lenowo G50-30 4GB RAM DDR3, 500GB, Intel Celeron n2840 2rdzeniowy 2.16-2.41, Windows 8.1). Proszę wytłumaczyć jak dziecku. :)
  • Poziom 9  
    Uruchom narzędzie do odzyskiwania przed systemem (to samo menu z którego możesz wybrać tryb awaryjny) i ponownie włącz przywracanie
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Hej,
    Pełne czyszczenie nie powinno zająć więcej niż 3-4 godziny. U Ciebie to trwa zdecydowanie zbyt długo. Jeśli wyłączysz go na siłę nie powinno się nic stać - system oczywiście się nie uruchomi, ale procedurę recovery powinno dać się rozpocząć bez problemu jeszcze raz.

Miałem kiedyś taką sytuację że przywracanie trwało około 10 godzin. Przed recovery był strasznie mułowaty i długo się uruchamiał system. Okazało się, że dysk miał kilkadziesiąt uszkodzonych sektorów na pierwszych 15% powierzchni.

Jeśli spróbujesz uruchomić przywracanie jeszcze raz i ponownie będzie tyle trwało to będziesz musiał sprawdzić stan dysku.

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    W tym modelu jest przycisk one key recovery do szybkiego wejścia w opcje formatowania. Nie wiem tylko czy teraz mam spróbować wyłączyć komputer czy włączyć to teraz kiedy cały czas "mieli" ten restarting? I jeszcze jedno czy będę mógł ewentualnie zrobić formatowanie to szybsze czy teraz już muszę zostać przy tym całkowitym? To szybkie robiłem już wcześniej i zawsze szło bezproblemowo. Dziękuję za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Przycisk One Key Recovery działa jak przycisk włącznika, więc najpierw musisz wyłączyć komputer.
    Możesz spróbować szybkiego przywracania.

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Wyłączyłem komputer przyciskiem. Włączyłem spowrotem i włączyłem ponownie formatowanie (te krótsze) i udało się. Wydaje się że wszystko ok. Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam