Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ATMega2560 - mały kontrast wyświetlacza - Prusa i3

GaladMad 19 Oct 2016 18:05 1140 4
    GaladMad
    Level 7  
    Witam serdecznie,
    niedawno złożyłem swoją drukarkę 3D. Problem jaki mam to bardzo mały kontrast wyświetlacza. Od razu powiem, że został on przeze mnie wyregulowany potencjometrem, poza tym problem nie występuje gdy podmieniam płytkę Arduino z inną taką samą. Podobnie gdy oprócz podłączenia zasilania z sieci 230V do drukarki podłączam Arduino kablem usb do komputera ekran świeci normalnie. Podejrzewam uszkodzenie stabilizatora ale nie chcę go bezsensownie odlutowywać. Może ktoś miał podobny problem i zna przyczynę?
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    GaladMad
    Level 7  
    Niestety nie posiadam schematu całości. Elektronika w całym zestawie to gotowiec tzn. Arduino Mego2560 + RAMPS 1.4 + 4x Stepsick A4988 + wyświetlacz z potencjometrem i czytnikiem kart SD.

Wyświetlacz, który jest podłączony to LCD 12864: Link
    slawko_k
    Level 34  
    Znany problem.
    Winny kiepski stabilizator na arduino
    GaladMad
    Level 7  
    Też myślałem, że to stabilizator, ale jednak znalazłem inne rozwiązanie. Problem tkwi w samym wyświetlaczu. Postępując zgodnie z instrukcją pod tym linkiem problem został rozwiązany.

Wcześniej znalazłem jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie wlutowanie w piny 2 i 3 (te same, które w rozwiązaniu powyżej trzeba zewrzeć) rezystora (który trzeba dobrać sobie) ale po kilku próbach porzuciłem ten pomysł bo u mnie nie zadziałał.