Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

H-SMART - nie można powrócić do ustawień fabrycznych w androidzie 4.2.2

kristus1 19 Paź 2016 19:34 891 11
  • #1 19 Paź 2016 19:34
    kristus1
    Poziom 8  

Witam, od ponad roku "ujeżdżam" w/w telefon i nie było problemu, do momentu gdy niespodziewanie dziś rano poczęły się pojawiać komunikaty informujące iż któraś to aplikacja "została zatrzymana", po wybraniu jedynej możliwej opcji czyli "OK" okienko znika i natychmiast pojawia się kolejne, informujące iż inna bądź znów ta sama aplikacja została wstrzymana zostaje tylko możliwość ponownego włączenia telefonu. W tym momencie wszystko się włączy ale do ustawień z dnia 17.10.2016r. wszystkie wpisy w komunikatorach, oraz ustawienia samego tel. włączając za lub odinstalowane programy, zostaje utracone (to co zainstalowałem do 17.10.2016 działa i jest nietknięte) I wisienka na torcie - nie można powrócić do ustawień fabrycznych... po wybraniu opcji ustawienia fabryczne i potwierdzeniu ze jestem świadomy utraty wszystkich danych, telefon wyłączy się i po parunastu sekundach się włączy pokazując mi pulpit i aplikacje zainstalowane przed 17.10.2016r... próby wykonywałem kilkunastokrotnie w kombinacjach z i bez karty pamięci czy też kart SIM. Ktoś ma jakąś wizję?

0 11
  • #3 19 Paź 2016 21:52
    kristus1
    Poziom 8  

Już nieomal jestem pewien, iż jest to wina trojana "smsreg", figuruje jako aplikacja systemowa i nie można usunąć...

0
  • #4 20 Paź 2016 10:08
    nutergsm
    Moderator - GSM

Dlatego wgraj mu nowy firmware i już. A jak chcesz się bawić, to zrób roota , zainstaluj np. Titanium Backup. Zmieniasz aplikację na nie systemową i wywalasz.

0
  • #5 20 Paź 2016 21:01
    kristus1
    Poziom 8  

rootowanie nie działa... telefon robi wszystko bym go wyłączył (wiesza się) a jak wyłączę to odpala się z w/w datą...

0
  • #6 20 Paź 2016 21:38
    nutergsm
    Moderator - GSM

To pozostaje wgranie nowego oprogramowania. Nic innego nie wymyślisz.

0
  • #7 20 Paź 2016 22:20
    kristus1
    Poziom 8  

jakiego programu użyć? odin3 nie widzi telefonu

0
  • Pomocny post
    #8 20 Paź 2016 22:23
    nutergsm
    Moderator - GSM

Odin jest do samsunga. Użyj spflashtool-a.

1
  • #9 20 Paź 2016 23:23
    kristus1
    Poziom 8  

niepowodzenie, telefon powrócił do ustawień z w/w datą, program zadziałał dane zostały wgrane i proces zakończył sie powodzeniem o czym poinformował mnie stosowny komunikat, jednakże telefon sie nie zmienił

0
  • Pomocny post
    #10 21 Paź 2016 11:21
    nutergsm
    Moderator - GSM

Dziwne, zrób hardreset z poziomu recovery. Wgraj jeszcze raz na nowo firmware i ponownie hard reset.

0
  • Pomocny post
    #11 21 Paź 2016 16:24
    blahfff
    Poziom 27  

Zdarza sie czasem, ze kosc pamieci przechodzi w tryb tylko do odczytu. W zaleznosci od modelu, taki telefon potrafi albo w ogole nie odpalic albo dzialac, ale sypiac bledami (uslugi google sie sypia jesli nie sa w stanie nic zapisac). Wowczas, rowniez w zaleznosci od modelu (Acery np. tak maja) reset czy z recovery czy z ustawien nic nie daje, wgranie calego softu tez przechodzi ale bez efektu. Po prostu stan samej pamiec sie nie zmienia, nic nie jest do niej zapisane i pozostaje stan z momentu kiedy przeszla w tryb do odczytu. W niektorych przypadkach jest to do naprawy, tutaj raczej nie bedzie warte zabawy.

0
  • #12 21 Paź 2016 17:52
    kristus1
    Poziom 8  

nic nie pomaga, widoczne czas na nowy telefon, szkoda bo bardzo mi pomagał ten model wytrzymały mechanicznie z dwiema kartami SIM, nie musiałem nigdzie biegać z dwoma aparatami i miałem dostęp do internetu nieomal gdzie chciałem. No cóż, tak bywa dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
    Wątek uważam za zamknięty.

0