Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 2.0 98 - Auto gaśnie przy hamowaniu i zmianie biegów

19 Paź 2016 21:29 1461 15
  • Poziom 6  
    Witam Serdecznie

Mam problem w Renault Laguna I 2.0 z lpg, jak napisałem w temacie, auto gaśnie przy hamowaniu i zmianie biegu, wszelkie komputery połączane do niej w ogóle jej nie wykrywały, więc postanowiłem szukać usterki na własną rękę, byłem u wielu mechaników i dostawałem różne potencjalne uszkodzenia, wymieniłem silniczek krokowy, wyczyściłem przepustnice, wymieniłem cewki, kable do świec i sondę lambdę lecz to i tak nic nie pomogło, jeszcze zostało mi wymienić czujnik położenia wału.
    Jak byłem u kumpla to powiedział że silnik dziwnie pracuje na biegu jałowym tak jak by na 3 cylindrach :/ , a w trakcie jazdy działają wszystkie 4.
    Kupiłem auto z lpg ale z instalacją starego typu przy której gaz rozwalał obudowę filtra powietrza, więc pojechałem żeby została zmieniona na sekwencyjną instalację gazową, auto pracowała tak samo przed jak po wymianie instalacji gazowej.
    Proszę o pomoc przy tym aucie bo nie zdzierżę dalszych narzekań ojca potłukę to auto młotem.

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Oddaj do kogoś kto ma porządny sprzęt to Ci zdiagnozuje.
    Zawory nie podparte?
  • Poziom 6  
    Dziś może uda mi się jechać do elektryka, który ma komputer.
    Nie rozumiem "zawory nie podparte", chodzi Ci o luzy przy zaworach?
    Jeżeli tak, to nie sprawdzałem, ponieważ nie wiem jak to się robi :-/.
  • Poziom 38  
    grzybu88 napisał:
    Nie rozumiem "zawory nie podparte", chodzi Ci o luzy przy zaworach?
    Jeżeli tak, to nie sprawdzałem, ponieważ nie wiem jak to się robi :-/.

Podaj dokladne dane auta bo mogłem wprowadzić w błąd z tymi zaworami.
    Lub oddaj do mechanika bo raczej sam nie ogarniesz.
  • Poziom 6  
    O jakie dane dokładnie Ci chodzi?
  • Poziom 38  
    Najlepiej kod silnika lub ilość koni.
  • Poziom 6  
    Numerów Ci nie powiem bo nie znam ich, musiałbym ich poszukać, a koni ma 114
  • Poziom 38  
    To sprawa z zaworami aktualna. Zrób diagnostykę.
  • Poziom 6  
    Nie jestem w stanie podpiąć auta do komputera by zrobić diagnostykę, komputer go nie wykrywa.
    Zaworami będę mógł zająć się dopiero w przyszłym tygodniu.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    grzybu88 napisał:
    Nie jestem w stanie podpiąć auta do komputera by zrobić diagnostykę, komputer go nie wykrywa

Pod co go podpinasz?
  • Poziom 6  
    Elektryk to podłącza więc nie wiem :-/
  • Poziom 18  
    Miałem podobny objaw, auto na biegu jałowym chodziło jakby na trzech cylindrach i gasło przy przerzucaniu biegu w szczególności podczas jazdy na gazie. Przyczyną była nieszczelność w kolektorze ssącym, w miejscu gdzie jest zamontowany map sensor.
  • Poziom 6  
    Co to jest "map sensor" ? Ile wyniosła Cię ta naprawa ?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Na rysunku zaznaczyłem Ci map sensor. Mechanik uszczelnił kolektor w miejscu gdzie czujnik wchodzi do kolektora. Co do kosztów to trudno powiedzieć bo było to przy okazji wizyty z wymianą rozrządu, ale koszty nie powinny być duże.

Laguna I 2.0 98 - Auto gaśnie przy hamowaniu i zmianie biegów
  • Poziom 6  
    Super fajnie elegancko ale ja mam inny silnik, po patrzę za czymś takim, może znajdę
  • Poziom 6  
    Dobra udało się, okazało się że to "płytki regulacyjne luzy zaworów" auto jeździ prawie jak nowe ;)

Dziękuję wam za to że chociaż odpowiedzieliście mi w temacie