Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio VPCEB1M1E - BSOD Blue Screen po zainstalowaniu VMWare Workstation 12

19 Paź 2016 21:39 549 6
  • Poziom 10  
    Witam na moim lapku pojawił się ostatnio dziwny problem i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, może tutaj znajdę :)

Po formacie dysku i instalacji win 7 pro 64bit postanowiłem zainstalować wirtualną maszynę (aby niektóre programy instalować właśnie tam a nie zaśmiecać główny system). Zainstalowałem VMWare Workstation 12 ale przy pierwszym restarcie pojawia się Blue Screen i tak można restartować ile się chce, efekt zawsze ten sam - BSOD.
    pomogło jedynie odpalenie w trybie awaryjnym bez dodatków i usunięcie wirtualnej maszyny.
    Spróbowałem ponownie ale z inną wersją VMWare 12 i znów to samo - tym razem przywróciłem system poprzez punkt przywracania systemu.

Załączam screeny.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu lub jakiekolwiek sugestie.
  • Poziom 35  
    VM instaluje wirtualne urządzenia, i to któreś z nich powoduje problem.

Na komputerze hoscie wszystkie sterowniki zainstalowane ?
  • Poziom 10  
    Na 99% zainstalowane, chyba, że coś istotnego pominąłem o czym nie wiem... Instalowałem prawie wszystko co było dostępne na stronie sony (https://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/VPCEB1M1E/list#os1), odpuściłem sobie instalowanie dodatków których i tak wcześniej nie używałem.
  • Poziom 10  
    Hmmm teraz zauważyłem że coś nowego się pojawiło... nie mogę zaktualizować tego sterownika online - szuka bez końca i nie da się anulować tylko CTRL+ALT+DEL...

Plik sterownika to C:\windows\system32\drivers\vwifimp.sys
  • Poziom 35  
    To jest przed instalacją VM ? Zaistaluj i uruchom w trybie awaryjnym
  • Poziom 10  
    tzn zainstalowałem pierwszy raz VMW i przy uruchomieniu BSOD więc go zwyczajnie odinstalowałem w trybie awaryjnym. Utworzyłem punkt przywracania systemu i teraz po drugiej instalacji znów się pojawił BSOD więc przywróciłem system.
    Możliwe że po pierwszej instalacji się utworzył ten wpis w menedzerze....
    Mówisz żeby zainstalować jeszcze raz VMW i od razu uruchomić w trybie awaryjnym? Co mi to da?

Aha przypomniało mi się jeszcze coś - przed jakąkolwiek instalacją VMW instalowałem drukarkę WiFi i podczas instalacji też się pojawił BSOD (nie pamiętam co wyświetliło, zbyt późno spojrzałem) i od razu zrestartował się komputer. włączyłem ponownie instalację drukarki i dokończyło bez problemu. Może to przypadek a może to jakaś wskazówka...?