Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nbox bska - Wyświetlacz na tunerze nie wświetla

gulon4 19 Oct 2016 23:01 3333 5
    gulon4
    Level 11  
    Witam. Nbox bska wyświetlacz 4 cyfry, E2, OpePli 8,6, na wyświetlaczu świeci się tylko po jednym pionowym segmencie na każdym polu, tak to wygląda " ' ' ' ' " . Po włączeniu zasilania jest wyświetlane boot , nand i load a po wyświetleniu na telewizorni enigma2 na wyświetlaczu cętki i nie wyświetla nic innego. Po wyłączeniu tunera z pilota i przy zmianie kanału bez zmian. W ustawianiach wyświetlacza wyświetlaj "numer" po wyłączeniu "godzina" w E2 manager vfd "on". Tuner zakupiony dla znajomego z "drugiego" znanego portalu :-) (na słowo honoru bez prawa zwrotu) , miał wgraną Graterlię i niestety nie przyuważyłem przed wgraniem E2 czy było to samo czy chodził normalnie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, proszę o jakieś wskazówki gdzie zacząć szukać, nie rozkręcałem na razie nic. Dodam jeszcze że tuner ma założoną podwójną głowicę chyba od bsla ale nie jestem pewny. Sprzedawca twierdził że druga głowica nie działa, jest założona zaślepka plastikowa, też nie sprawdzałem żeby coś nie uwalić. Reszta wszystko sprawne
    simhak
    Moderator of SAT
    Vfd=off i restart dekodera w menu.
    gulon4
    Level 11  
    Niestety nie pomogło. Resetowałem odbiornik i GUI dalej jest to samo. Jakieś inne pomysły?
    simhak
    Moderator of SAT
    Co to za zaślepka na głowicy?
    To oryginał BSKA czy przeszczep z kablówki?
    Nie sprawdzałeś go po zakupie?
    gulon4
    Level 11  
    hmm, płyta jest od bska (tak twierdził sprzedawca) głowica tak jak pisałem wcześniej, czytnik jest chociaż nie wiem czy nie dołożony (kartę TNK HD czyta), obudowa czarna , wydłubany otwór na gniazdo zasilania. Nie dam sobie głowy uciąć czy to nie składak. Zaślepka to taki plastikowy zdejmowany koreczek założony na pin w głowicy żeby coś nie podłączyć a co do sprawdzenia to pisałem w pierwszym poście. Jutro zadzwonię do sprzedawcy, spróbuję się coś dowiedzieć więcej niż było napisane na oliksie. Jeżeli nawet jest z kablówki to wyświetlacz nie będzie pracował normalnie?
    charlee
    Level 19  
    gulon4 wrote:
    Jeżeli nawet jest z kablówki to wyświetlacz nie będzie pracował normalnie?

Powinien pracować normalnie - mam jednego N-boxa z płytą z kablówki i wyświetlacz działa prawidłowo