Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega i wyświetlacz graficzny (kontroler NT7086PQ)

kzp5 19 Paź 2016 23:11 612 1
  • #1 19 Paź 2016 23:11
    kzp5
    Poziom 1  

Witam wszystkich,

Chciałbym obsłużyć wyświetlacz RG160160a (celem ostatecznym jest zbudowanie analizatora widma akustycznego). Jest on obsługiwany przez wspomniany wcześniej kontroler (4 sztuki są na PCB).
    Problem, z którym nie mogę sobie poradzić polega na tym, że nie mogę stworzyć wierszy, które by się różniły między sobą układem kropek. Kiedy przychodzi nowy wiersz wszystkie pozostałe przyjmują taki sam układ zapalonych/zgaszonych punktów tak, że cokolwiek bym nie robił otrzymuję pionowe paski. Poniżej zamieszczam kod mojego programu, a zdjęcie to efekt jego wykonania.
    Jak widać na zdjęciu jest kiepski kontrast między zapalonymi, a zgaszonymi punktami - czy to jest dlatego, że mam jedno źródło zasilania +5V, a nie jak wg noty katalogowej (z tego, co zrozumiałem do zasilania LCD powinienem podać -16 do - 18V)?

Pewnie pominąłem coś bardzo oczywistego w tym wszystkim i bardzo proszę pomoc w tym temacie.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Użyte piny: PA0-PA3 - D0 - D3; PA4 - CL2; PA5 - CL1; PA6 - FLM; PA7 - M.
    Tak duży delay wstawiłem tylko po to, żebym mógł dobrze obserwować zmiany na wyświetlaczu.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 21 Paź 2016 16:58
    wiere
    Poziom 10  

Witam.

Zmierz napięcia na VEE i VO wględem VSS. Na jednej z nich powinieneś mieć wartość ujemną napięcia. Następnie podłącz potencjometr pomiędzy te piny. (wartość ujemna VDD). Ten pin, który zostanie podłącz do odczepu. Tak uzyskasz regulację kontrastu.

0
  Szukaj w 5mln produktów