Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laser Animacyjny X-laser 709 1W - wiesza się

djraiden 20 Oct 2016 09:44 504 3
    djraiden
    Level 9  
    Mam problem z laserem X-Laser 709 RGB 1W, Kupiłem jakiś czas temu używany. Do wymiany były wszystkie wentylatory chłodzące modułu no i jeden chłodzący cały układ. Wymieniłem na razie te od modułów.
    Myślałem, że to jedyny problem, ale po trzech imprezach i zastosowaniu interfejsu ILDA do wyświetlenia napisów, podczas imprezy laser zaczął się wieszać.
    Bywa coraz częściej, że po włączeniu laser nie wstaje.
    Zauważyłem w środku, że dioda sygnalizująca zbieranie dźwięku podczas trybu audio, jeden moduł, wentylator przy nim i jeden silniczek próbują ruszyć ale nie mogą. Co sekunda jest mignięcie, wiatrak wentylator się zakręci i tak do bólu.
    Podczas tej zwiechy lusterko jednego z silniczków ustawia się tak, jakby miało odbić promień w górę. Co najciekawsze - wystarczy palcem przestawić lusterko w dół tak by było mniej więcej pod kątem 45 stopni i laser rusza.
    Co to może być i na co mogę się szykować w najgorszym wypadku? Nie ukrywam, że trochę za niego dałem a jeszcze w pełni go nie wykorzystałem.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    aaanteka
    Level 40  
    Bez zajrzenia do urządzenia na warsztacie trudno określić rodzaj uszkodzenia .
    Mogą to być dwie kwestie : mechaniczna i elektroniczna.
    W przypadku tej pierwszej trudny temat do przeskoczenia samemu bez serwisu.
    Masz wersję ze sterowaniem DMX 512?
    aaanteka
    Level 40  
    To w takim razie jakaś bardzo uboga wersja i to nie działa w takim razie jako "laser animacyjny".
    Pewnie poprzedni użytkownik miał problemy dlatego się go pozbył.
    Wygląda w taki razie na dość poważne uszkodzenie mechaniczne.