Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WMB 61242PT - Pobiera i wylewa wodę jednocześnie

wiktorrio 20 Paź 2016 14:43 768 9
  • #1 20 Paź 2016 14:43
    wiktorrio
    Poziom 10  

Moja pralka pobiera i wylewa wodę jednocześnie. Sprawdziłem hydrostat. Wygląda na dobry.. Zastosowano tu hydrostat analogowy z cewką. Pralka na każdym programie robi to samo. Pokazuje błąd E07 a po wykasowaniu błędu pojawił się następny E04. Co może ten błąd oznaczać i czemu zawór poboru wody jest zawze otwarty?

0 9
  • #2 20 Paź 2016 15:10
    Janek_15
    Poziom 13  

Zdejmij przewody z zaworu. Jeśli nabierze wodę - wymienić zawór. Jeśli nie - sprawdzić moduł.

0
  • #3 20 Paź 2016 18:55
    wiktorrio
    Poziom 10  

Zawór sprawdzony. Sprawny

0
  • #4 20 Paź 2016 19:22
    MDD
    Poziom 26  

Rozumiem że po odłączeniu zasilania nie nabiera wody. Niech wypuści wodę i sprawdż wirowanie bez zasilania zaworu.

0
  • #5 20 Paź 2016 19:43
    wiktorrio
    Poziom 10  

Po odłączeniu zaworu wody nie nabiera. Po przejściu na program wirowanie silnik zaczął normalnie kręcić. I program zaczął odliczać czas do końca.
    Po powrocie na inne programy i po podpięciu wtyczki pod elektrozawór pralka cały czas pobiera wodę, nieważne czy jest w ustawiony start czy pauza.

0
  • #6 20 Paź 2016 20:10
    MDD
    Poziom 26  

Masz problem z modułem sterującym.

0
  • #7 20 Paź 2016 20:31
    wiktorrio
    Poziom 10  

Czyli wygląda, że zawór jest cały czas wysterowany. Rozumiem, że sama wymiana triaka tutaj nie pomoże. Przy uszkodzonym triaku zawór nie otworzyłby się wogóle. Tutaj otwarty jest non stop.

0
  • #8 20 Paź 2016 21:01
    MDD
    Poziom 26  

Nie do końca. Wymienić zawsze warto. Triak inaczej, przy pomiarach a inaczej w czasie pracy może się zachowywać.

0
  • #9 20 Paź 2016 21:34
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

wiktorrio napisał:
    Przy uszkodzonym triaku zawór nie otworzyłby się w ogóle.

Jeśli jest zwarty to dokładnie odwrotnie :) Inna sytuacja jeśli triak jest ciągle wysterowany, wtedy już faktycznie jego wymiana nie pomoże.

0
  • Pomocny post
    #10 21 Paź 2016 11:19
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

wiktorrio napisał:
    Przy uszkodzonym triaku zawór nie otworzyłby się w ogóle.

Bzdura.Triak może mieć zwarcie i wtedy przewodzi a więc elektrozawór jest otwarty.
    Sprawdź triak czy nie ma zwarcia przykładając omomierz do elektrod tak jak zaznaczyłem na rysunku.Jeżeli będziesz sprawdzał na module podłączonym do instalacji pralki to wtedy odłącz elektrozawór.
    Jeżeli nie masz miernika to wymień ten triak (koszt niewielki) a wtedy rozwieją się wszystkie wątpliwości.

0