Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria wymiana - Helokopter RC BLACK HAWK Hero - 3863

20 Paź 2016 17:16 945 4
 • Poziom 14  
  Witam,

  Posiadam helikopterek RC BLACK HAWK 3863.
  Posiada on standardowo baterię 3.7v ok 900mah.
  Podłączenie do helikoptera to dwużyłowa wtyczka/złączka.

  Patrząc na napięcie to bateria akumulatorek od starej nokii również ma 3.7v a czasem taka ma 1800 mah ale ta znowu ma 3 wejścia. Plus, minus i... coś.

  Pytanie (a nawet dwa)
  1. jak podłączyć taką baterię nokiową 3.7v z trzema wejściami by działała na 2 kabelkach pod danym modelem rc?
  2. Czy jest możliwość by samemu budować tego typu akumulatorek z baterii AA lub AAA przy zastosowaniu minimum kombinacji elektronicznych? Jakiś opornik czy coś?


  Wiem jak lakonicznie brzmią moje pytania acz jeśli by była możliwość to proszę o wsparcie.

  Pozdrawiam
 • Poziom 41  
  Zważ akumulatorki jakie chcesz zastosować, ten helikopterek nie uniesie tych baterii AA lub AAA następny problem to wydajność akumulatorów 3,7V fabrycznych, zalecenie stosować fabryczne lub z wydajnością prądową 10-20C.
  Akumulatorki 3,7V LiPo po naładowaniu napięci 4,2V.

  wic1 napisał:
  3.7v a czasem taka ma 1800 mAh

  Jest za ciężka i ma małą wydajność prądową.
  Stracisz wyważenie helikoptera.
  Szukaj 3.7V 1000mAh Li-Po. Sprawdź wymiary akumulatorka 5x3x1,5 cm
 • Moderator Robotyka
  Jeżeli masz dobre ubezpieczenie od pożaru oraz nieszczęśliwych wypadków, obejmujące winę własną - to możesz próbować się bawić w podłączanie baterii z komórek czy laptopów do modeli śmigłowców. W końcu to twój dom i twoje zdrowie.

  Jeśli jednak jesteś przywiązany do swojego miejsca zamieszkania i własnego zdrowia, to zapomnij o takich pomysłach.

  Jest coś takiego jak wydajność prądowa akumulatora.
  W urządzeniach mobilnych, pobiera się małe prądy, aby akumulator wystarczył jak najdłużej. I tak też te akumulatory są konstruowane.

  W modelach zaś mamy pakiety wysoko prądowe. Nawet w małym modelu, prąd może sięgać kilkudziesięciu amper. Takie prądy po prostu rozsadzają pakiety nisko prądowe.

  Jak to wygląda - polecam zajrzeć na YT. Hasło "Lipo Overcharging" lub "Lipo blowing up". Nawet taki pakiet jak w telefonie komórkowym, zachowuje się jak bomba zapalająca. O Wybuchających Samsungach czy Iphonach na pewno słyszałeś.

  Dodatkowo dochodzi kwestia masy. Helikopter jest urządzeniem latającym. Ma masę, która go ściąga w dół, i wytwarza siłę nośną. Jeśli zwiększysz jego masę, musi wytworzyć więcej siły nośnej, a to wymaga więcej energii. W efekcie wkładanie większego pakietu z reguły nie daje korzyści, bo im większy pakiet, tym jest cięższy.
  To jak sprawić żeby helikopter latał, jest zadaniem dla inżyniera, który dobiera zasilanie i napęd do danej konstrukcji. I zwykle czyni to optymalnie.

  Jeśli chcesz latać dłużej, to po prostu kup jeszcze ze dwa pakiety zapasowe i wymieniaj je, jak się poprzedni pakiet wyczerpie. To najlepsze wyjście.