Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra c 2.2 dti 125 KM - Sterownik pompy wtryskowej

20 Paź 2016 18:05 3993 12
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam problem z moją vectra 2.2 dti 125KM z 2002r.. Ale od początku.
    Vectra za każdym razem nie ważne czy ciepła zimna pali tak samo czyli bardzo dobrze, pali od tyka. Problem mam taki że jak złapie 90st no to zaczyna klepać jak traktor nie ma w ogóle mocy, żeby nią ruszyć - trzeba katować na pół sprzęgle.
    Podpiąłem pod cdif'a:
    -czujnik położenia wału-usterka
    -czujnik położenia wałka rozrządu-usterka

Na zdrowy rozum nie wydaje mi się aby dwa czujniki głupiały/padły od ciepła, ale gdy silnik ostygnie znów jest wszystko ok, moc jest taka jak powinna, silnik nie klepie itp.
    Wcześniej zero objawów nic nie nie działo. Gdy złapie 90st to brakuje mocy pod pedałem gazu, żadnych niepokojących nadto stuków, szarpnieć, nic - po prostu odcina moc całkowicie i zaczyna klepać jak traktor.

I teraz od czego tu zacząć wyjąć sterownik i wysłać do kogoś ? nie chciałbym się za bardzo pchać w koszta żeby słać całą pompę, bo jak to w naszym pieknym kraju bywa czy pompa dobra czy nie i tak będzie na fakturze jej naprawa.
    A może usterka nie związana ze sterownikiem pompy ?

Proszę o pomoc...
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Wtedy jak klepie przegląd parametrów powie prawdę.
  • Poziom 27  
    Błąd czujników które wymienia się w tych autach na codzień a od razu chcesz pompę do naprawy wysłać nie ucz się dziadostwa z forum gdzie doradzają taksówkarze, na początek czujnik wału do wymiany potem jak będzie problem to czujnik wałka to jest twoja przyczyna usterki.
  • Poziom 22  
    Ja stawiam na czujnik wału
  • Poziom 12  
    Z czujnikiem walka rozrzadu bedzie problem bo do wyjecia i tak bedzie pompa bo siedzi on w sterowniku pompy. Nic na razie zamowilem czujnik walu korbowego z bosha jutro go podloze. W parametrach live nic nie widac wszystko ladnie przelozenie obrotow mniejwiecej 2:1
  • Poziom 34  
    Czujnik obrotów pompy demontuje się na aucie bez demontazu pompy.
  • Poziom 27  
    Autor napalił się już na wyjęcie pompy, a czujnik prędkości obrotowej pompy to nie czujnik wałka.
  • Poziom 19  
    Zafira 2.2 ten sam objaw wymiana czujnika wałka rozrządu.
  • Poziom 12  
    złowrogi_boncur - wiem że to czujnik obrotowy pompy dlatego szukałbym go w pompie, ten czujnik tak jest po prostu rozpoznawany przez cdif'a i potocznie tak nazywany.

Po wymianie czujnika wału jak na razie ok!
  • Poziom 22  
    Jak by był padnięty czujnik obrotów pompy to silnik by nie odpalił.
  • Poziom 34  
    kmitki napisał:
    Jak by był padnięty czujnik obrotów pompy to silnik by nie odpalił.

Zgadza sie,zakrecilem sie a moglem odrazu o tym napisac bo przeciez ostatnio robilem zafire na czujnik w psg i naturalnie ze nie palila.
    Tu potrzebna diagnoza ale nie cdifem
  • Poziom 12  
    Zamykam temat, Rozwiazany już dawno, Uszkodzony czujnik wału.