Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałki - Bezpieczeństwo przed rozerwaniem

Kazek90 20 Paź 2016 18:13 453 2
  • #1 20 Paź 2016 18:13
    Kazek90
    Poziom 7  

Czy istnieje coś takiego, jak rozerwanie gwałtowne grzałki spiralnej? W taniej kuchence 1 palnikowej niegładkiej ale ze spiralą na zewnątrz oraz w czajniku i grzałce do szklanki? Chodzi mi o niebezpieczeństwo wyrzucenia które np. oparzyło by mi ciało. Czy jednak po prostu, taka sucha grzałka się spala? Co ona w środku ma w przekroju? czy kuchenka elektryczna 1 palnikowa z zabudowaną grzałką jest bezpieczniejsza? Rozważam zakup taniej bez pokrywy kuchenki za 20 zł czy może się rozerwać jak będzie na niej garnek?

Dodano po 4 [minuty]:

http://www.ceneo.pl/46358848 czy taka chińska za 35 zł jest bardziej niebezpieczna od chińskiej za 40 zabudowanej? https://www.google.pl/search?q=kuchenka+1+pal...KFSwKHZ1pAWQQ_AUIBigB#imgrc=Ah2N7f81Y5USUM%3A

• #2 20 Paź 2016 18:34
    brofran
    Poziom 36  

Kazek90 napisał:
    Rozważam zakup taniej bez pokrywy kuchenki za 20 zł czy może się rozerwać

Przecież jakieś normy bezpieczeństwa producent musi zachować . Gdyby stanowiły zagrożenie i były przypadki rozerwania i związanych z tym faktem urazów , to by producent od pozwów sadowych szybko zbankrutował . Miałem 20 lat taką grzałkę . Kiedyś przez zapomnienie cała woda w garnku się wygotowała , grzałka na czerwono świeciła , ale się nie spaliła , o dziwo. :D

• #3 20 Paź 2016 19:04
    vodiczka
    Poziom 42  

brofran napisał:
    Kiedyś przez zapomnienie cała woda w garnku się wygotowała , grzałka na czerwono świeciła , ale się nie spaliła , o dziwo.
    A dlaczego miała się szybko spalić? Garnek z wodą odprowadza ciepło i chłodzi grzałkę ale nie tak bardzo, że brak wody spowoduje spalenie w ciągu kilkunastu minut, raczej skróci jej żywotność i grzałka stale używana bez garnka z wodą zamiast wytrzymać np. 3000h wytrzyma dużo krócej.
    Szybko spali się włączona bez wody grzałka "do szklanki" czyli zanurzeniowa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME