Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera fs1700-rozjasnianie od lewej do prawej

11 Lip 2005 13:36 1070 8
  • Poziom 15  
    Witam.
    Problem polega na tym ze pierwsza kartka jest zadrukowana w miare poprawnie natomiast kazda nastepna jest coraz jasniejsza az praktycznie nic nie widac....
    Na pierwszej kartce widac wyraznie coraz slabsza intensywnosc czerni postepujaca od lewj do prawej itd. na kolejnych kartkach tylko ze coraz slabiej.Toner jest,beben nowy,.Zauwazylem ze puszczenie w trybie Serwis,- "DRUM" poprawia na chwile sytuacje.Prosze o pomoc w tej kwestii bo podejrzewam plytke wyskich napiec ,ale nie mam tego jak sprawdzic.
    cala drukarka,laser, transfer roll jest wyczyszcone....
    POzdrawiam -Starto
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Tylko prosze....nie przesadzaj z tym czyszczeniem bebna :!: ....jak sam napisales jest opcja DRUM w zakladce serwis....co oznacza....ze wykonuje sie ja raczej rzadko :) ....mysle, masz uszkodzony modul DV-20.....proponuje wizyte w serwisie....oszacuja ci przynajmiej koszty :)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzieki Forteca za reakcje -jednak czyszczenie bebna wykonalem tylko raz i taki byl efekt-nigdy nie naduzywalem tej funkcjii....Jak na razie wizyta w serwisie nie wchodzi w rachube....
    Rozumie ze sugerujesz ze objaw opisywany wczesniej powoduje DV-20 (cena astronomiczna!!!)czyli developer...hmm....
    -sprawdze tylko skombinuje inna drukarke.
    pozdrawiam i czekam na dalsze wskazowki_Strato

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

SPrawdzilem DV-20 i okazalo sie ze uszkodzenie jest mechaniczne tzn. nie kreci sie walek magnetyczny przy kreceniu zebatka czyli "cos" sie urwalo w samym DV.
    Uwazam sprawe za zamknieta.

Tak jednak na marginesie wydaje mi sie ze to forum jest po to by pomagac , a nie odsylac do serwisu.Przejzalem wiekszosc twoich postow Forteca i niestety wiekszosc tym swierdzeniem sie konczyla-typowych merytorycznych i konkretnych postow bylo raczej niewiele.....
    Mysle ze to nie sztuka naprawiac ,majac do dyspozycjii stosy dokumentacji oraz czesci zamiennych itd...
    Tu na forum to wiekszosc ludzi ktorzy musza niejednokrotnie zupelnie niznane urzadzenie rozebrac poprawnie zdiagnozowac usterke,naprawic i ponownie poprawnie zlozyc-bez papierow i dokumentacjii !-To dla nich przede wszystkim jest to Forum a jesli sa juz tacy jak np. Specjalista Drukarek XXX to niech sie powsztrzymia od ironicznych i kasliwych uwag a juz na pweno kazdego nie odsylac do serwisu.
    Tak nawiasem mowiac dlaczego jestes anonimowy i nawet nie wiadomo skad nadajesz...tyle na marginesie
    Panowie Specjalisci wiecej szcunku i pokory dla Malutkich Naprawiaczy.!
    pozdrawiam _Strato
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Tak Bart- tu sie z toba zgadzam-jednak swierdzenie ze, uszkodzone jest XXX i odsylanie do serwisu ,troche mija sie z celem.Wydaje mi sie ze wlasciwe jest okreslenie ze XXX jest prawdopodobnie zepsute i ewentualnie co.
    -Dla Spesjalisty ktory naprawia ten sprzet na co dzien ,prawdopodobienstwo wystepujacego objawu uszkodzenia oraz sposobu naprawy danego elementu jest bardzo duze, i uszkodzenia sa z reguly powtarzalne.
    Ps.Rowniez wydaje mi sie jesli juz ktos probuje sam naprawiac to chyba liczy sie z wszelkimi tego konsekwencjami .... i po to loguje sie do tego Forum.
    Pozdrawiam bardzo serdecznie_Strato
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Skoro temat zamkniety....to wypada mi tylko odpisac....tak na marginesie ;)

strato napisał:

Tak jednak na marginesie wydaje mi się ze to forum jest po to by pomagac , a nie odsylac do serwisu

Oczywiscie masz racje....to forum sluzy do tego aby pomagac w granicach rozsadku....ale nie zawsze da sie pomoc na tym forum :!: moze przeczytaj jeszcze raz moj post kolego ;) ....chyba napisalem wyraznie....ze w serwisie oszacuja :!: ci koszty naprawy...a przepraszam napisalem, zebys oddal ja do naprawy?

Cytat:
    Przejzalem wiekszosc twoich postow Forteca i niestety wiekszosc tym swierdzeniem się konczyla-typowych merytorycznych i konkretnych postow bylo raczej niewiele.....

No i ja wlasnie tez przejrzalem jeszcze raz wszystkie moje posty....zebys nie napisal, ze jestem stronniczy ;) ....i wiesz co mi wyszlo na 237 postow....az 16 :!: zawieralo slowo "serwis" z czego bodajze 6 zawieralo propozycje wizyty w serwisie (bodajze 6 juz zammknalem okienka ;) )....mysle, ze az 21 osob jest odmniennego zdania niz ty....poniewaz jak sadze im pomogle i dlatego dostalem od nich "pomogl osobom: :)

Cytat:

Mysle ze to nie sztuka naprawiac ,majac do dyspozycjii stosy dokumentacji oraz czesci zamiennych itd...

Kolego....jak poszukasz w necie....to problem dokumentacji...nie jest zadnym problemem :) ....nie zawsze ma sie wszystko podane na tacy :)

Cytat:
    Tu na forum to wiekszosc ludzi ktorzy musza niejednokrotnie zupelnie niznane urzadzenie rozebrac poprawnie zdiagnozowac usterke,naprawic i ponownie poprawnie zlozyc-bez papierow i dokumentacjii !-To dla nich przede wszystkim jest to Forum a jesli sa juz tacy jak np. Specjalista Drukarek XXX to niech się powsztrzymia od ironicznych i kasliwych uwag a juz na pweno kazdego nie odsylac do serwisu.

Masz racje....wiekszosc osob jest powiedzmy "domoroslymi naprawiaczmi" ;) .....gdzie moj post byl kasliwy i ironiczny ????? .....tytul "spec...." zostal mi nadany nie na moje zadanie...wiec zastanow sie prosze co piszesz :!:

Cytat:
    Tak nawiasem mowiac dlaczego jestes anonimowy i nawet nie wiadomo skad nadajesz...tyle na marginesie

I wlasnie po to jestem anonimowy....zeby nikt mnie nie mieszal....z zadnym serwisem :!: poniewaz sam pracuje na swoja marke :!:

Dopisze....do twojego ostatniego postu....nie ma typowych ustarek :!: ....typowe usterki zostaja "wylapane" przez producenta podczas testow fabrycznych lub na etapie okresow gwarancji.....i na tejze gwarancji sa usuwane.....kazda ustaerka....mimo i moze nosic znamiona typowej.....nie musi :!: byc typowa....np.brudne wydruki....to moze byc zarowno beben....piec....i niewlasciwy toner.....co masz tu typoowego? :)

Pozdrawiam

PS.
    I czy moj pierwszy post nie byl merytoryczny? ....raz...udzielilem rady....zebys za czesto nie uzywal opcji DRUM....drugi...podalem moj pomysl "uszkodzone DV-20" ....a moze mam pisac jaka jest ladna pogoda? :D
  • Poziom 15  
    Forteca nie oburzaj sie niepotrzebnie-twoj post byl jak najbardziej merytoryczny i dostalo ci sie troche niechcacy z samego rana ,za co cie naprawde przepraszam-chyba bylem sam na siebie zly ze nie wylapalem tego od razu-ale przyznam ze tego typu uszkodzenie,-czyli mechanicze DV mialem po raz pierwszy a TY jak sadze nie... .
    Jeszcze raz przepraszam urazonych i nie tylko.
    Z pozdrowieniami stawiam Dobre Piwko_Strato
  • Poziom 15  
    To uszkodzenie należy do częstych więc Pan forteca napewno miał z nim do czynienia :) A przy okazji rady fortecy są bardzo konkretne i pomocne!!

Prawdopodobnie (miałem kilka takich przypadków) odkleła się powierzchnia wałka magnetycznedo od łożysk. Wystarczy wcisnąć trochę "kropelki" i po sprawie. Uwaga aby klej nie spłynął na zewnętrzna powierzchnię wałka!!!

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Dzieki Tomi za rade i tak chcialem postapic- ale gosciu chce nowy DV.
    A ten juz jest zamowiony za naprawde rozsadna cene.
    Pozdrawiam _Strato