Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - makro które kopiuje wiersz po wpisaniu wartości

grzegorz1015 20 Paź 2016 22:34 684 3
  • #1 20 Paź 2016 22:34
    grzegorz1015
    Poziom 2  

Witam,
    jestem tutaj nowy. W Excelu poruszam się biegle, ale mam problem z Makrami i VB.
    Mam dwa pliki. Plan produkcji.xls w nim arkusz Produkcja i tam ma różne dane. Drugi plik to Zrobione.xls i arkusz zrobione. Chciałbym, aby w pliku zrobione po uruchomieniu Makra wypisało mi wszystkie arkusze ze statusem GOT. który jest w kolumnie N pliku Plan produkcji. Problem tkwi jeszcze w tym żeby makro sprawdziło czy już nie jest ten wiersz dodany. Ma dodawać tylko nowe wiersze. Różnicą się one wartością kolumny C gdzie jest indywidualny numer zlecenia. Proszę o pomoc, najlepiej jakiś kod.

0 3
  • #2 21 Paź 2016 11:03
    Prot
    Poziom 30  

Witam !

Proszę zwrócić uwagę, że autorzy załączający pliki "sprawiające problem" - uzyskują pomoc szybszą i bardziej precyzyjną :idea:

W oparciu o Twój opis wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie tworzenie arkuszy "zrobione" w oparciu o odwołania do arkuszy "plan" i proste funkcje excelowe.
    W załączeniu pokazuję prosty przykład automatycznej budowy tabeli wynikowej (odpowiednio sformatowanej i uzupełnionej o odpowiednie kolumny - tak jak Twoja kolumna C :D ) tworzonej właśnie w oparciu o odwołanie do tabeli źródłowej.

Excel - makro które kopiuje wiersz po wpisaniu wartości2016-10...png Download (71.97 kB)

0
  • #3 30 Paź 2016 14:11
    grzegorz1015
    Poziom 2  

Nie do końca mi to wychodzi. Mam arkusz produkcja i arkusz zrobione. W arkuszu produkcja jest kolumna C w której jest unikatowy numer zlecenia a w kolumnie N jest pusto lub 'got.'. Chcę aby w arkuszu produkcja kolumna N, wpisując słowo 'got.' formuła przekopiowała mi cały wiersz do arkusza zrobione. Zakres danych w arkuszu produkcja to A2:L3000.

0
  • #4 30 Paź 2016 18:45
    Prot
    Poziom 30  

grzegorz1015 napisał:
    Chcę aby w arkuszu produkcja kolumna N, wpisując słowo 'got.' formuła przekopiowała mi cały wiersz do arkusza zrobione.

No a jak "kolumna N" nie zna dobrze VBA :?: :D

To jeśli
    Cytat:
    W Excelu porusza(m) się biegle
    szuka(m) innych możliwych rozwiązań dla uzyskania pożądanego rezultatu.

Przykładowo w Excelu 2007:

1. Porządkuje skoroszyt Produkcja.xls :sprawdzam czy tabela ma wszystkie nagłówki - najlepiej bez polskich znaków i bez spacji :idea: , sprawdzam poprawność wszystkich formuł oraz poprawność formatowania - szczególnie dat :!: ;
    2.Tworzę czysty skoroszyt Zrobione.xls;
    3. Wchodzę w zakładkę Dane, wybieram Dane zewnętrzne, wybieram Z innych źródeł;
    4. W otwartym okienku wybieram Z programu Microsoft Query, a w następnym w zakładce Z bazy danych wybieram Pliki Excel;
    5. Powinno wówczas otworzyć się systemowe okno dialogowe wyboru ścieżki dostępu i pliku - wyszukuje tam ten wcześniej przygotowany skoroszyt Produkcja.xls;
    6. Otworzy się wówczas okno kreatora kwerendy :cry: , w którym dziarsko klikam przycisk ">", żeby przenieść wszystkie kolumny arkusza źródłowego do mojej kwerendy i klikam dalej;
    7. W oknie filtrowania wskazuje kolumnę N (klikam w jej nagłówek :D ), rozwijam funkcje filtra i wybieram Zaczyna się od i wstawiam mój tajny kod
    Cytat:
    got
    :D ;
    8. Dalej sortuje kwerendę np wg dat lub nr zlecenia, a na koniec wybieram opcję Zwróć dane do programu MO Excel i wskazuję pierwszą komórkę wklejania zmodyfikowanej tabeli kwerendy :idea:,

a potem ... to już tylko ślę "kolumnie N" serdeczne podziękowania, że mi "skopiowała" i zmodyfikowała cały skoroszyt ... i to bez makra i vba :D

0