Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia - Światła przeciwmgielne-włącznik

MarcinP9 20 Paź 2016 23:17 1176 13
  • #1 20 Paź 2016 23:17
    MarcinP9
    Poziom 4  

Witam
    Planuje zamontować w samochodzie światła przeciwmgielne i mam pewne wątpliwości dotyczące schematów.
    Skoda Felicia - Światła przeciwmgielne-włącznikkostka.jpg Download (62.38 kB)
    Skoda Felicia - Światła przeciwmgielne-włącznikskrzyn..jpg Download (28.6 kB)
    Zastanawiam się czy mogę podłączyć do przekaźnika R2(używając miejsca do tego przeznaczonego bb/9) zwykły włącznik np Taki
    Skoda Felicia - Światła przeciwmgielne-włącznikbig_PRZE--...16-12V.jpg Download (72.72 kB)
    Jeśli tak to jeden kabel do bb/9 a drugi do blachy?

Zastanawiam mnie także czarne kółko na schemacie W-1 między 31 i 58 co ono oznacza szukałem w internecie ale nie udało mi się nigdzie znaleźć podobnego oznaczenia
    Pozdrawiam

• #2 23 Paź 2016 17:54
    MarcinP9
    Poziom 4  

Nikt nie pomoże?

• #3 23 Paź 2016 18:53
    LA72
    Poziom 39  

Z tego co wiem, Fela ma przygotowaną instalację do montażu lamp przeciwmgielnych.
    Wydatek to lampy, 2 bezpieczniki, przekaźnik i włącznik.
    Przekaźnik to ok. 10zł, zaś włącznik nie przekracza 20zł.
    Dlatego nie wiem po co kombinować z włącznikami zamiast przekaźnika R2.

• #4 23 Paź 2016 19:06
    MarcinP9
    Poziom 4  

A gdzie ja napisałem że chce zastąpić przekaźnik r2 tym wyłącznikiem?
    Przekaźnik mam, wszystkie inne części też mam.
    Po prostu chcę uniknąć rozbierania deski żeby wpiąć się w kable od tylnych przeciwmgłowych(w-2) więc pomyślałem żeby założyć właśnie taki włącznik.

• #5 23 Paź 2016 20:22
    LA72
    Poziom 39  

Jeśli zdejmiesz zaślepkę na włącznik i wyjmiesz popielniczkę, będziesz miał łatwy dostęp do wtyczki na włącznik.

By uniknąć nieporozumień określ, które światła przeciwmgielne chcesz montować (przód, tył).
    To Felicia po lifcie czy przed?

Włączniki po zamontowaniu.

• #6 23 Paź 2016 20:44
    MarcinP9
    Poziom 4  

Światła przeciwmgielne przednie.
    Wersja po lifcie. Rocznik 1999.

W łatwy dostęp przez popielniczkę wątpię ponieważ po drodze znajduje się panel od nawiewu.

• #7 23 Paź 2016 20:52
    LA72
    Poziom 39  

Wiem, że nad popielniczką jest panel nawiewu.
    W mojej r98 montowałem reflektory przeciwmgielne i nie było z tym większego problemu.
    Wersja po lifcie posiada już wyprowadzoną instalację do świateł przeciwmgłowych.

W ostateczności odkręcisz 5-6 wkrętów z deski rozdzielczej i masz pełen dostęp.
    Link do instrukcji zdjęcia deski rozdzielczej.

• #8 23 Paź 2016 22:16
    MarcinP9
    Poziom 4  

Dobra spróbuję rozebrać chociaż wolał bym tego nie robić...

W takim razie jeszcze jedno pytanie..
    KSM to kontrolka świateł?
    Jeśli tak to jeden kabel(+?) podpinam z BA/6 do licznika 10d/2(styki są opisane na kostce?) a co z masą? Czy może kabel masowy jest już gotowy?

Pytania nieaktualne znalazłem schemat

Chociaż nie ukrywam że wolał bym to zrobić bez rozbierania połowy samochodu więc proszę o odpowiedź na pytanie z pierwszego postu.

• #9 26 Paź 2016 01:20
    MarcinP9
    Poziom 4  

Plany się pozmieniały i niestety ze względu na brak czasu rozbieranie odpada...
    Więc proszę o odpowiedź na pytanie z pierwszego postu. Tzn
    Jeden kabel(bb/9) do jednego konektora włącznika a kabel z drugiego do blachy?
    Kabel z ba/6 do zasilania diody w włączniku?

• #10 27 Paź 2016 09:29
    MarcinP9
    Poziom 4  

Nikt nie pomoże?

• #11 29 Paź 2016 21:53
    MarcinP9
    Poziom 4  

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

• #12 30 Paź 2016 20:34
    KrisPier
    Poziom 15  

Nie rozkminiałem całego postu ale na twoim miejscu podjechał bym poszukać włącznika na desce na autozłom jak znajdziesz z symbolem przeciwmgielnych to masz farta jeśli nie to wyciągniesz jakiś inny za 5zł :P

Z tego co pamiętam to w tym przypadku normalnie przycisk wyciąga się podważając go jakoś zgrabnie żeby nie wyłamać, nie trzeba demontować deski bo jest montowany od zewnątrz; jeśli będziesz miał tam instalacje to wszystko pozakładasz jak w oryginale.
    Zresztą na autozłomie sobie "sprawdzisz" co i jak.

• #13 31 Paź 2016 17:35
    MarcinP9
    Poziom 4  

Nie chodzi o to że nie chcę kupić włącznika-mam go nawet...
    Po prostu nie chcę rozbierać deski żeby bawić się z kablami od włącznika przeciwmgielnych tylnych i ciągnąć kabel do kontrolki w licznik..

• #14 02 Lis 2016 12:33
    KrisPier
    Poziom 15  

Ale mi chodziło właśnie o to że nie trzeba odkręcać deski rozdzielczej tylko wyciągnąć zaślepkę wyłącznika (przeciwmgielne przednie - druga licząc od lewej, 2 zapadki z ząbkiem po przeciwnych stronach) a pod nią możesz mieć oryginalną instalację do świateł i zegarów oraz gniazdo na montaż wyłącznika przyciskowego.
    Jeśli sprawdzałeś i nic tam nie masz to faktycznie musisz kombinować :/

ps.: jeśli nadal będzie ci trzeba to zrobię skan schematu połączeń elektrycznych po polsku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME