Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o radę - napęd Life Acer

dlugas_ 21 Paź 2016 10:24 696 3
  • #1 21 Paź 2016 10:24
    dlugas_
    Poziom 2  

Przy okazji pierwszego postu witam serdecznie wszystkich użytkowników.
    Z powodu nierzetelnego wykonawcy ogrodzenia byłem zmuszony do wymiany napędu bramy przesuwnej. Obecnie zamontowano mi napęd Life Acer który póki co sprawuje się znakomicie, jest jednak łyżka dziegciu w beczce miodu. W komplecie z napędem były tylko 2 piloty life dream 2 kanałowe, a po starym zostały mi 4 mhouse czterokanałowe + 2 normstahll (jeden 2 kanałowy i jeden 4 kanałowy) od bramy garażowej. Może ktoś z forumowiczów słyszał o odbiorniku uniwersalnym, który potrafi obsłużyć wszystkie ze wspomnianych pilotów? Przy poprzednim napędzie był zamontowany odbiornik proxima nm (niestety uległ uszkodzeniu) który obsługiwał normshtalla, ale tylko tego 2 kanałowego (monter twierdził że nic się nie da zrobić w sprawie 4 kanałowego, ale z perspektywy czasu i sposobu w jaki załatwiał reklamację myślę, że jego wiedza nie była wystarczająca). Będę bardzo zobowiązany za wszystkie porady jaki odbiornik uniwersalny nabyć.
    Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2016 23:06
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Chyba jedynym (lub jednym z niewielu) odbiorników odpowiadających Twoim wymaganiom jest Proxima. Nie jestem pewien, czy będzie "czytał" wszystkie trzy rodzaje pilotów, ale jeżeli częstotliwość wszystkich jest taka sama to może się udać ( zadzwoń lub napisz do nich, podaj modele nadajników to się dowiesz...). Musisz mieć jednak świadomość, że odbiornik będzie reagował na stałokodową część transmisji (tzw. preambułę transmisji zmiennokodowej), przez co złamanie/sklonowanie kodu będzie dla potencjalnego włamywacza stosunkowo łatwe. Jeżeli chcesz dołożyć tylko odbiornik do bramy wjazdowej to pół biedy. Jeżeli do bramy garażowej - to bym się mocno zastanowił...

0
  • #3 22 Paź 2016 09:46
    dlugas_
    Poziom 2  

Tylko do wjazdowej. W garażu jest miejsce na 1 samochód więc i tak mam "nadmiar" pilotów ;-). Do wjazdowej potrzebuję co najmniej 4, więc się zastanowię czy dokupić odbiornik, czy 2 piloty, bo cenowo pewnie wyjdzie podobnie. W każdym razie dzięki za pomoc.

0
  • #4 22 Paź 2016 18:03
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Sprzedaj np piloty normstahl'a ( nowe oryginały sa bardzo drogie, więc za sprawna używke weźmiesz sporo kasy) i kup nowe popularne radio uniwersalne jak wyzej lub kompletne z pilotami: proxima, dtm multi, itp .

0