Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł telefonu stacjonarnego - Poszukuję schematów części dzwoniącej w telefonie

21 Paź 2016 11:29 1242 6
  • #1 21 Paź 2016 11:29
    2557462
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2016 12:24
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Przykładowa detekcja dzwonka.
    Moduł telefonu stacjonarnego - Poszukuję schematów części dzwoniącej w telefonie
    Przykładowy układ wejściowy dla audio.

Najpierw musisz zrozumieć zasadę działania linii telefonicznej i aparatu telefonicznego. Takie podstawy jak
    -napięcie jałowej linii
    -sygnał dzwonka
    -prąd linii zajętej (podniesionej słuchawki)

Najprościej będzie wykorzystać stary telefon analogowy, nie będziesz musiał zgłębiać tajników linii telefonicznej.

Podniesienie słuchawki : przekaźnik na styk widełek
    Odbiór sygnału : głośnik słuchawki
    Wybieranie tonowe/transmisja : przez mikrofon
    Detekcja dzwonka : z buzzera telefonu czy co tam będzie w danym telefonie.
    Tryb praca/spoczynek : przekaźnik przed samym telefonem. (ta sugerowana opcja przełączenia 1/0/1)

Jeśli nie masz pomysłu na tak proste rzeczy a zabierasz się za cuda na kiju to ja blado to widzę.

0
  • #3 21 Paź 2016 17:23
    2557462
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Paź 2016 18:07
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Wyklęty napisał:
    (zastępuje ją układ <np.: ATmega lub Arduino> który sam wybiera wcześniej zaprogramowany w pamięci numer w systemie DTMF)
    Wyklęty napisał:
    Myślałem nad wykorzystaniem zwykłego aparatu telefonicznego
    Przy takich warunkach wstępnych warto użyć aparatu, w którym obwody wejściowe są odseparowane galwanicznie od zasadniczej części układu telefonu.
    Najlepiej nada się do tego jakiś starszy model bezprzewodowego Panasonica z lat 90-tych (któryś spośród pracujących w pasmie 46, 49 MHz).

0
  • #5 24 Paź 2016 08:40
    2557462
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 24 Paź 2016 09:14
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Są gotowe generatory DTMF na prockach, tylko wgrać wsad ew. dokleić do swojego kodu. Według mnie to akurat najmniejszy problem.
    Jeszcze prościej, scalak z serii HT9200A, wysyłasz mu po serialu komendę z procka i masz na wyjściu DTMF.
    Oczywiście można użyć klawiatury telefonu (o czym wspominałem wcześniej), takich projektów jest od groma ale trzeba użyć 7-8 wejść procesora (matryca).

0
  • #7 24 Paź 2016 09:31
    2557462
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów