Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna 2.0 dci - DF011 brak zasilania czujników

21 Paź 2016 12:00 2706 11
  • Poziom 14  
    Witam
    Laguna 2.0 dci 2007 czasami wyrzuca blad DF011 sensor supply n.1 odczytane clipem,brak zasilania miedzy innymi map sensora.
    Wyczytalem ze moze to byc map sensor ale zostal podmieniony i dalej to samo, albo czujnik fapa ale ten model juz nie posiada takowego wyprogramowany.
    Gdzie szukac dalej?
    dzieki i pozdrawiam
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 38  
    Wiązka sprawna bez przetarć.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 14  
    cala, wczoraj ja przelecialem
  • Poziom 25  
    Może jakiś inny czujnik Ci zwarcie robi. Zreknij w schemat i zobacz co wisi na tej linii.
  • Poziom 25  
    a turbina ma czujnik kopiowania? bo one często zwarcie robiły

• Poziom 34  
    presostat klimatyzacji odłącz.
  • Poziom 14  
    niestety nie jest to presostat ani czujnik kopiowania ani map sensor ani tez pedal gazu
  • Poziom 10  
    Przepraszam że odrobinę odbiegnę od tematu, ale jaką rolę pełni czujnik ciśnienia spalin przed turbo w przypadku obecności DPF w LII 2.0 dCi? Miałem zatkaną rurkę tego czujnika, 8 bar z kompresora tego nie przepchnęło, dopiero moczenie w nafcie. Przy takiej niedrożności ECU był pewnie trochę "oszukiwany" tylko jaki wpływ i na co mogło to mieć? Błędów nie było. Wczoraj to wyczyściłem, jutro będę jeździł.
  • Poziom 33  
    Temat jest trudno ponieważ brak jest dokładnych publikacji na ten temat. :-? Ponieważ podczas stosowania filtra cząstek stałych ( FAP) zmienia się ciśnienie wsteczne w układzie wydechowym ( filtr może być mniej lub bardziej " zapchany"), jest wysoce prawdopodobne , że potrzebny jest czujnik który będzie nadzorował to ciśnienie w celu zapewnienia prawidłowego działania systemu EGR i VGT. Takie jest moje zdanie :D
  • Poziom 10  
    Ma sens to co napisałeś, dzięki :)