Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłosnienie do domu ( salon i taras)

silencesh 21 Oct 2016 13:42 1050 4
 • #1
  silencesh
  Level 7  
  Piszę z prośbą o poradę.

  Szukam zestawu, który pozwoliłby na słuchanie muzyki w salonie, na tarasie i być może także w sąsiednim gabinecie.
  W załączniku Nagłosnienie do domu ( salon i taras)salon.png Download (109.26 kB) rozkład pomieszczeń. Na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie dociągnięty jest przewód 2x2,5mm2 (w salonie kable wychodzą ze ścian dołem na tarasie górą). Na żółto miejsce gdzie będzie telewizor i głośniki frontowe.  Jeśli chodzi o pieniądze to myślałem przeznaczyć około 4-5tys na amplituner około 3-4tys na głośniki stereo do salonu (kiedyś rozbudować to do kina domowego 5.0/5.1) i około 1,5-2 tys na głośniki na taras. Co do gabinetu to zastanawiam się czy i gdzie ewentualnie pociągnąć kable (mam jeszcze przez około miesiąc taką możliwość).

  Na czym mi zależy:

  - dobra jakość dźwięku
  - chciałbym mieć dwie - trzy (o ile warto podpinać też gabinet) osobne strefy
  - możliwość sterowania muzyką ze smartfona/komputera
  - możliwość podpięcia źródła dźwięku/obrazu z komputera z gabinetu ( na potrzeby karaoke)
  - możliwość rozbudowy zestawu stereo do kina domowego 5.0/5.1
  - po rozbudowie możliwość słuchania muzyki w salonie w stereo, a oglądania filmów w KD 5.0/5.1 (czy to w ogóle jest możliwe?).

  Jeśli chodzi o amplituner to myślałem o Denon AVR-X4200W lub AVR-X3300W
  Jeśli chodzi o głośniki to nie mam pojęcia :/ Pracuję w Warszawie więc tutaj mógłbym podejść gdzieś na odsłuch.
 • #2
  s4home
  Level 20  
  Na Twoim miejscu poszedł bym raczej w kierunku elektroniki Yamahy i systemu Music Cast niż pojedynczy amplituner Denona. Denony są tylko 7 kanałowe więc w tym przypadku masz 2 lub 3 strefę , albo 2 i 3 mono.
  Do salonu wybrał bym amplituner Yamaha RXV681. Na drugą strefę podpinasz taras. Jeśli w przyszłości będziesz chciał podpiąć gabinet dokładasz np amplituner Yamaha WXA-50 i małe monitory. Urządzenia przesyłają pomiędzy sobą sygnał z wpiętych źródeł, całością sterujesz z jednej aplikacji.
  Do wpięcia komputera jako źródło karaoke wystarczy transmiter HDMI, lub jeśli odległość jest nie duża, możesz pokusić się o poprowadzenie kabla.

  Głośniki to już inna sprawa, tu warto udać się na odsłuchy. W swoim budzecie zmieścisz się z takimi modelami jak Heco Music Style 1000, Tannoy Revolution XT 6F, Magnat Quantum 755, Dali Zensor 7 i wiele innych.
  Na taras np Klipsch AW400
 • #3
  silencesh
  Level 7  
  Dziękuję za odpowiedź. A co byście polecali gdybym zrezygnował z kina domowego i został przy stereo w każdej ze stref? Czy są urządzenia, które pozwolą rozprowadzić sygnał stereo do kilku stref i zaoferują zdalny dostęp do serwisów zewnętrznych plus zarządzanie z poziomu smartfon/tablet ?
 • #4
  buczo11
  Level 28  
  Witam!
  silencesh wrote:
  Czy są urządzenia, które pozwolą rozprowadzić sygnał stereo do kilku stref i zaoferują zdalny dostęp do serwisów zewnętrznych plus zarządzanie z poziomu smartfon/tablet ?

  W tym przypadku powinieneś zainteresować się systemem Yamahy MusicCast, tak jak wspomniał s4home.
  Proponuję zacząć od tego:
  http://www.musiccast.pl/
 • #5
  s4home
  Level 20  
  Music Cast wydaje się najbardziej uniwersalny bo masz w ofercie i pojedyncze głośniki aktywne kończąc na dobrej jakości amplitunerach. Inne systemy to Sonos lub Heos