Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Navigation - klonowanie karty sdhc

^Krzysiek 21 Paź 2016 16:49 2106 0
    ^Krzysiek
    Poziom 8  
    Witajcie.

Sytuacja jest taka: jestem właścicielem dwóch ciężarówek Iveco. Obydwa mają wbudowaną nawigację. Sęk w tym, że pojazdy te są z drugiej ręki i w jednym zachowała się karta z mapami, w drugim nie.

Pomyślałem więc, że skopiuję jakoś tą kartę na drugą czystą i będzie po temacie.

Niestety. Próbuję na różne sposoby - od prostego kopiuj-wklej, poprzez klonowanie i robienie obrazów iso, img programami takimi jak Win32 Disk Imager, HDDRawCopy, Usbit itp.

Za każdym razem efekt taki sam - oryginalna karta działa w obydwu pojazdach, moja kopia nie. Opcja nawigacji jest nieaktywna i tylko co jakiś czas zaświeci się jako aktywna na dosłownie sekundę i znowu gaśnie. Nie da się tego niestety uchwycić na filmiku, żeby zobrazować.

Kartę, jeżeli chodzi o specyfikację, kupiłem taką samą jak ta oryginalna Ivecowska - SDHC klasy 4. Jedyna różnica jest taka, że ori jest standardowa SDHC, a to co kupiłem to microSDHC z adapterem.

Zmieniłem ID mojej nowej karty za pomocą VolumeID na taki, jaki ma ta oryginalna Ivecowska. Niestety w moim przypadku nie pomogło. Zachowanie systemu jest takie samo jak opisałem wyżej - ikona nawigacji nieaktywna, co kilka sekund zaświeci się jako aktywna i znowu gaśnie.

Aha, wbudowana nawigacja to iGO Primo i siedzi w radiu. Na karcie jest tylko Content, folder z licencją do mapy i plików poi, oraz plik device.nng .

Da się w ogóle jakoś sklonować tą oryginalną kartę, czy cały problem tkwi w różnicy numerów CID?