Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.6 16V nie odpala

21 Paź 2016 18:57 2211 3
  • Poziom 4  
    Witam jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Opla Astrę F 1.6 16V w kombi.
    Auto posiadam ponad rok i wszystko było w porządku niestety od soboty mamy problem.
    Odpalił normalnie ale po przejechaniu ok 100 m zaczął szarpać i po chwili zgasł początkowo myślałem że paliwa zabrakło ale bylem pewien że jeszcze jestale dotankowalem paliwo i dalej nic to go scholowalem okazało się że pompka paliwa nie podaje paliwa to kupiłem nową ale dalej nic nie podaje paliwa wyciągnąłem ją i zamontowalem używana i wymieniłem filtr paliwa i Odpalił działał jeden dzień i znowu to samo nie odpala a jak już odpali to wgl nie ma siły. Co może być proszę o szybką pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Sprawdź np. żarówką czy pompa jest prawidłowo zasilana i czy przewody paliwowe są drożne.
  • Poziom 4  
    zasilanie jest prawidłowe
  • Poziom 38  
    Z elektrycznego punktu widzenia, czujnik wału/wałka jak nie podaje sygnału o kręcącym się silniku to pompa nie startuje, równocześnie nie będzie iskry. Masz ją gdy pompa nie pracuje ?
    Przekaźnik pompy, bezpiecznik. Pierwszy daje napięcie na styku 87, drugi ma wtedy 12V ?
    Żarówkę przy pompie zostaw na stałe żebyś ją widział.
    Stara pompa działa podłączona wprost do akumulatora ?

Z mechanicznego, regulator ciśnienia paliwa działa ? Masz na listwie wtryskowej taką puszeczkę przy przewodzie powrotnym do zbiornika ? Z wężykiem podciśnienia ? Regulator ma zadanie utrzymać ciśnienie na listwie i wtryskiwaczach, u mnie ok 3bar, to u ciebie pewnie też.
    Ciśnienie razy czas otwarcia wtrysku równa się dawka paliwa.
    Do odpalenia potrzeba dużo paliwa, czasy wtrysków bym pominął, ale ciśnienia już nie.
    Gdzie sprawdzałeś że pompa nie podaje paliwa ? Zaraz za pompą, za filtrem paliwa, czy przy wtryskiwaczach ?

Jeden punkt widzenia możesz ominąć, w zależności czy pompa nie pracuje, czy nie podaje paliwa.
    Czy w tej astrze można samemu odczytać błędy ? Za pomocą zworki w złączu diagnostycznym, lub "hamulec-gaz" ?

Gazu nie masz, alarmu, co odcinał by pompę paliwa jakimś przekaźnikiem, i mógłby się psuć, nie łączyć ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2025762.html