Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Envirud 2takt 70 długo odpala

21 Paź 2016 19:07 927 4
  • Poziom 2  
    Witam kupiłem w Norwegi łódkę z silnikiem envirude 70 koni,1980r produkcji oczywiście dwu takt.
    Silnik był rozebrany boczne elementy bloku tej cześci chłodzącej,oraz pokrywa głowicy tej z gniazdami świec i tą cześć dałem do planowania i kupiłem nową uszczelke.Po złożeniu wszystkiego silnik na sucho pięknie odpalił,ale po zwodowaniu zgasł.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Zgasł... i co dalej? Do komory dostała się woda, zalało go paliwem, zniknęła iskra?
    Mamy sobie pozgadywać?
    Temat na pograniczu kosza.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Witam .Przepraszam za taki krótki opis problemu ale czekałem na podjecie tematu .
    Silnik zgasł jak później się okazało elementy składałem na silikon do silników,i widocznie był nieszczelny i woda z układu chłodzącego dostawała się do komory spalania. Rozebrałem ponownie dociąłem uszczelki ,zmontowałem silnik ponownie i odpalił na wodzie również ale coraz dłużej trwa odpalanie i za każdym razem trwa to coraz dłużej. Sprawdzałem świece i są suche od paliwa ,rozebrałem pompkę i odwróciłem gumową membranę i jakoś odpalił ale na zimno znów to samo, iskra jest, świece nowe, kable ws ok. Przewód paliwowy odpiąłem od gaźników i kręciłem to tak sobie pluło ale słabo z pompki wychodzą dwa przewody jeden na dolny gaźnik drugi na górny i środkowy właśnie ten odpiąłem i tak se pluł ale po tym odpalił po zmontowaniu to samo .Jestem cieślą i nie znam się na mechanice tylko tyle co za młodu wsk miałem i dużego fiata .Tutaj mam problem byłem u 4 mechaników i każdy żebym kupił nowy silnik ☺ .Sprawdzałem u mechanika samochodowego ciśnienie na tłokach i jest podobno super równo na trzech cylindrach. Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 39  
    Gaźniki do czyszczenia, filtr w pompce. Ogólnie cały układ paliwowy od zbiornika do silnika należy sprawdzić, także czy nie występują pęknięcia mogące utrudniać zasysanie paliwa.
  • Poziom 2  
    Witam problemu z odpalaniem silnika nie rozwiązałem ,myślę że ponownie zajme się silnikiem około marca .Na tą chwile serdecznie dziękuję i pozdrawiam.