Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorsza jakość rozdzielonego sygnału w Vectrze

21 Paź 2016 19:23 1335 7
  • Poziom 7  
    Witam.Mam w domu Tv Vectra. Cały czas działałem na jednym telewizorze i wszystko było OK. Teraz kupiłem drugi Tv i postanowiłem pociągnąć sygnał Vectry do drugiego pokoju(dekoder przenosze).Jak zakładali mi Vectrę zamontowali mi Multimedia Separator GMDF 354 firmy Telkom Telmor.Był tam podłączony dekoder TV i radio (Vectra udostępnia analogowy sygnał radiowy) Jedno wyjscie było cały czas wolne . Postanowiłem się podpiąć do tego wolnego miejsca i pociągnąć kabel do drugiego pokoju. I tu prawdopodobnie popełniłem błąd. Kupiłem dobry jakościowo kabel koncentryczny tylko że o połowe cieńszy niż używany był przez monterów Vectry jak montowali mi kablówkę. Zdecydowałem się na cieńszy bo łatwiej mi było go przeciągnąć przez listwę przypodłogową. Ten cieńszy kabel ma około 12 metrów. Efekt jest taki,że w tym drugim pokoju gdzie doprowadziłem ten kabel jest bardzo słaba siła sygnału .Przycina mi programy HD. Pytanie brzmi.Czy mam wymienić od razu kabel na gruby, czy może zasosować jakiś wzmaczniacz na tym cienkim kablu ? Czy może wymienić ten Multimedia separator(rozgałęznik ) na lepszy ? Zaskocze was,mogę również wzmocnić sygnał wchodzący do mojego mieszkania bo skrzynka Vectry jest ogólnie dostępna.Ktoś przepiłował kłudkę :)
  • Poziom 43  
    2x cieńszy, to jaką on ma średnicę? W kablówce w instalacjach domowych używane są przewody o średnicy 6mm lub 7mm.
  • Poziom 7  
    Ten gruby z Vectry ma 7 mm grubości a ten co kupiłem cieńszy 5,5 mm.Trochę przesadziłem :) Jest generalnie cieńszy i bardziej elastyczny
  • Moderator na urlopie...
    goldi74 napisał:
    W kablówce w instalacjach domowych używane są przewody o średnicy 6mm lub 7mm.

Czym dokonać tego pomiaru, linijką, suwmiarką czy mikrometrem?
  • Poziom 43  
    Separator GMDF 354 ma jedno wyjście RTV i dwa wyjścia DATA. Jeżeli chcesz podłączyć dodatkowy TV to musisz rozdzielić sygnał z wyjścia RTV a nie podłączać kabel do wolnego wyjścia DATA.
  • Poziom 7  
    Czy korzystając z wyjścia RTV będzie działać usługa VOD ?
  • Poziom 43  
    Do tego wyjścia ma być podłączony sam TV czy dekoder?
  • Poziom 7  
    Tylko dekoder