Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika

Takemitsu 21 Paź 2016 20:09 3153 0
 • #1 21 Paź 2016 20:09
  Takemitsu
  Poziom 6  

  Dzień dobry,

  mam pytanie jako laik co do podłączenia siłownika zaworu trójdrożnego i jego ustawienia.
  Rozumiem ogólna zasadę działania zaworu trójdrożnego jako puszczanie całego zasilania na wyjście, mieszanie wody z powrotu z wodą z zasilania lub wpuszczenie samej wody z powrotu. Oczywiście wszystko dzieje się liniowo. I teraz pytanie czy ustawienie zaworu pod siłownik jak na zdjęciu jest poprawne?
  I ostatnie pytanie jak w takim wypadku należy zorientować siłownik (wydaje mi się, że w jego orientacji czynny udział biorą kropki na pokrętle siłownika i wpływają one na jego końcowe ustawienie? Lub też służą do manualnej zmiany położenia zaworu...) Bardzo proszę o pomoc jako, że szukałem informacji na ten temat w sieci, ale albo nie znam hasła "klucza" pod jakim mógłbym znaleźć odpowiedź albo omówione są przypadki innych siłowników, które takowego pokrętła z kroplami nie mają. Natomiast instrukcje firmy TECH wydają się wdzięcznie omijać jakiekolwiek zagadnienia instalacyjne.. Zawór jest firmy ESBE natomiast siłownik to TECH STZ-120. Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika
  Jest jeszcze jedno pytanie, które wydaje mi się mógłbym podpiąć pod ten temat. Mianowicie chodzi o podłączenie termostatu podłogówki z listwą sterująca. Listwa jest firmy Tech jest to L-7. Natomiast jako termostat chodzi mi np. o termostat do ramkowy firm Schneider czy Hager. Przewód jest 4 żyłowy. Można prosić o przybliżenie zasady sterowania i podłączenie?

  Z góry dziękuję i pozdrawiam

  0 0