Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika

Takemitsu 21 Paź 2016 20:09 1827 0
  • #1 21 Paź 2016 20:09
    Takemitsu
    Poziom 5  

Dzień dobry,

mam pytanie jako laik co do podłączenia siłownika zaworu trójdrożnego i jego ustawienia.
    Rozumiem ogólna zasadę działania zaworu trójdrożnego jako puszczanie całego zasilania na wyjście, mieszanie wody z powrotu z wodą z zasilania lub wpuszczenie samej wody z powrotu. Oczywiście wszystko dzieje się liniowo. I teraz pytanie czy ustawienie zaworu pod siłownik jak na zdjęciu jest poprawne?
    I ostatnie pytanie jak w takim wypadku należy zorientować siłownik (wydaje mi się, że w jego orientacji czynny udział biorą kropki na pokrętle siłownika i wpływają one na jego końcowe ustawienie? Lub też służą do manualnej zmiany położenia zaworu...) Bardzo proszę o pomoc jako, że szukałem informacji na ten temat w sieci, ale albo nie znam hasła "klucza" pod jakim mógłbym znaleźć odpowiedź albo omówione są przypadki innych siłowników, które takowego pokrętła z kroplami nie mają. Natomiast instrukcje firmy TECH wydają się wdzięcznie omijać jakiekolwiek zagadnienia instalacyjne.. Zawór jest firmy ESBE natomiast siłownik to TECH STZ-120. Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika Ustawienie zaworu trójdrożnego i montaż siłownika
    Jest jeszcze jedno pytanie, które wydaje mi się mógłbym podpiąć pod ten temat. Mianowicie chodzi o podłączenie termostatu podłogówki z listwą sterująca. Listwa jest firmy Tech jest to L-7. Natomiast jako termostat chodzi mi np. o termostat do ramkowy firm Schneider czy Hager. Przewód jest 4 żyłowy. Można prosić o przybliżenie zasady sterowania i podłączenie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo