Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo DLP-32C3B - obraz włącza się na chwilę, dźwięk jest cały czas

CPU_COLLECTOR 21 Oct 2016 20:13 1215 9
    CPU_COLLECTOR
    Level 13  
    Problem z LCD Daewoo DLP-32C3B. Po włączeniu telewizora obraz i podświetlenie zapalają się na bardzo krótką chwile i pozostaje tylko dźwięk. TV reaguje na pilota np. przełączam źródło ale obraz się nie pojawia. Rozebrałem i wymieniłem prawie wszystkie kondensatory w zasilaczu, choć na mierniku najgorsze miały ok 10% mniejszą pojemność od deklarowanej. Nic to nie dało.

Odpiąłem wszystkie świetlówki (8 szt) i efekt ten sam.
    banmar_2005
    Level 28  
    Jak odpinałeś świetlówki to pewnie uszkodziłeś inwerter, masz dodatkową usterkę.
    Inwerter gdy pracuje musi być obciązony
    Moderated By bogred:

Nie zabieraj głosu, gdy nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz, bo wychodzą głupoty a dodatkowo wprowadzasz w błąd autora tematu.

CPU_COLLECTOR
    Level 13  
    Nie do końca wszystkie, źle napisałem. Zawsze zostawiałem min jedną podłączoną.
  • Helpful post
    janomo
    Level 24  
    A jakie moduły masz w TV to My mamy szukać? Zwłaszcza inwerter i zasilacz.
    Napięcia zasilające inwerter zmierzyłeś?
    Rezystancję uzwojeń transformatorów w inwerterze zmierzyłeś/porównałeś?
    CPU_COLLECTOR
    Level 13  
    Zasilanie invertera : na jednej linii 24V jest 21.5V reszta trzyma prawidłowo.
    W zasilaczu linia 12V słaba ok 10.5V podczas pracy.
    Inverter 19.26006.104
    Do mierzenia rezystancji muszę ściągać trafo ?

Daewoo DLP-32C3B - obraz włącza się na chwilę, dźwięk jest cały czas Daewoo DLP-32C3B - obraz włącza się na chwilę, dźwięk jest cały czas
  • Helpful post
    alvin
    Level 25  
    Witam
    Nie musisz wylutowywać transformatorów.
    CPU_COLLECTOR
    Level 13  
    Jeden transformator jest uszkodzony - przerwany zwój. Jakby ktoś miał do sprzedania 4001K to proszę o PW. Nie będę zakładał nowego tematu. Kolega polecił mi sprawdzenie tranzystorów i bezpieczników co też uczynię profilaktycznie :)
    bogred
    Moderator of TV
    CPU_COLLECTOR wrote:
    Jakby ktoś miał do sprzedania 4001K to proszę o PW. Nie będę zakładał nowego tematu.

A ja bym radził jednak założyć w dziale TV Bazar, będą większe szanse, że ktoś się odezwie. A jak nie, to wystarczy wpisać w Google i znajdziesz.
    CPU_COLLECTOR
    Level 13  
    Dziękuję za pomoc. Wymieniłem całą płytę invertera. Za grosze ściągnąłem z USA. TV już działa prawidłowo. Płyta z TV była tak wygrzana że na pewno za nie długi czas dalej by coś padło np. inne trafko. Temat do zamknięcia.