Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy EVO4 1274LW/1-S - nie startuje program,blokada drzwi nie działa.

Mietek P 21 Oct 2016 20:19 4875 4
 • #1
  Mietek P
  Level 2  
  Witam. Moja 4 letnia Candy EVO4 1274LW/1-S przestała działać. Po wybraniu programu na wyświetlaczu brak kontrolki blokady drzwi i dlatego przycisk pauza/start nie uruchamia programu. Przyciskiem temperatury można ustawić żądaną temperaturę, przycisk stopnia zabrudzenia działa natomiast przycisk wirówki oraz przycisk opóźnienia startu nie działają. Blokada drzwi otrzymuje z modułu tylko 120V. Blokadę drzwi pralka załącza gdy wyciągnę wtyczkę czujnika temperatury jest wtedy na blokadzie 230V, ale to powoduje wyświetlenie błędu E05 .Czujnik temperatury jest dobry bo przy 20°C ma oporność 24,1kΩ. Płytka modułu oraz wyświetlacza wizualnie bez żadnych uszkodzeń. Sprawdziłem kondensatory, oporniki oraz cewki przekaźników. Wtyczki oraz przewody hydrostat grzałka pompki i elektrozawory są sprawne. Czy jest to uszkodzony moduł czy tylko oprogramowanie do wymiany. Bardzo proszę o pomoc.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźniki
 • #2
  indianer
  Level 16  
  Poszukałbym elementu odpowiedzialnego za załączenie blokady drzwi (przekaźnik lub triak) i na nim się skupił. Rozumiem, że wszystkie złącza wpięte prawidłowo, a połączenia i przewody są OK.
 • Relpol przekaźniki
 • #3
  Mietek P
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedź będę szukał dalej, wszystkie złącza wpięte prawidłowo. Czujnik temperatury sprawny, ale jego obecność w układzie powoduje spadek napięcia na wyjściu na blokadę z 230V na 120V. Dlatego blokada bez niego za każdym razem załącza się prawidłowo. Proszę o dalsze podpowiedzi.
 • #4
  lucjack
  Level 9  
  Witam
  Czy udało się rozwiązać problem? Pytam ponieważ spotkało mnie dokładnie to samo.
 • #5
  Mietek P
  Level 2  
  Witam
  Niestety nie udało się rozwiązać tego problemu i na razie odpuściłem sobie ponieważ mam drugą pralkę.