Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy EVO4 1274LW/1-S - nie startuje program,blokada drzwi nie działa.

Mietek P 21 Oct 2016 20:19 5313 4
 • #1
  Mietek P
  Level 2  
  Witam. Moja 4 letnia Candy EVO4 1274LW/1-S przestała działać. Po wybraniu programu na wyświetlaczu brak kontrolki blokady drzwi i dlatego przycisk pauza/start nie uruchamia programu. Przyciskiem temperatury można ustawić żądaną temperaturę, przycisk stopnia zabrudzenia działa natomiast przycisk wirówki oraz przycisk opóźnienia startu nie działają. Blokada drzwi otrzymuje z modułu tylko 120V. Blokadę drzwi pralka załącza gdy wyciągnę wtyczkę czujnika temperatury jest wtedy na blokadzie 230V, ale to powoduje wyświetlenie błędu E05 .Czujnik temperatury jest dobry bo przy 20°C ma oporność 24,1kΩ. Płytka modułu oraz wyświetlacza wizualnie bez żadnych uszkodzeń. Sprawdziłem kondensatory, oporniki oraz cewki przekaźników. Wtyczki oraz przewody hydrostat grzałka pompki i elektrozawory są sprawne. Czy jest to uszkodzony moduł czy tylko oprogramowanie do wymiany. Bardzo proszę o pomoc.
 • #2
  indianer
  Level 16  
  Poszukałbym elementu odpowiedzialnego za załączenie blokady drzwi (przekaźnik lub triak) i na nim się skupił. Rozumiem, że wszystkie złącza wpięte prawidłowo, a połączenia i przewody są OK.
 • #3
  Mietek P
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedź będę szukał dalej, wszystkie złącza wpięte prawidłowo. Czujnik temperatury sprawny, ale jego obecność w układzie powoduje spadek napięcia na wyjściu na blokadę z 230V na 120V. Dlatego blokada bez niego za każdym razem załącza się prawidłowo. Proszę o dalsze podpowiedzi.
 • #4
  lucjack
  Level 10  
  Witam
  Czy udało się rozwiązać problem? Pytam ponieważ spotkało mnie dokładnie to samo.
 • #5
  Mietek P
  Level 2  
  Witam
  Niestety nie udało się rozwiązać tego problemu i na razie odpuściłem sobie ponieważ mam drugą pralkę.