Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha R-N 301 - Brak reakcji na kabel

22 Oct 2016 08:24 771 6
  • Level 2  
    Witam. Mam problem, podłączam kabel Ethernet do amplitunera i nie ma w ogóle żadnej reakcji. Na routerze nie zaświeca się kontrolka, czyli tak jak bym nigdzie kabla nie wpiął a kabelek jest dobrze włączony do amplitunera. Moje pytanie, czy po prostu na reklamację odesłać, czy może w opcjach gdzieś trzeba aktywować to wejście w amplitunerze?
  • Level 35  
    Może router/amplituner nie wspiera AUTO MDX a kabel masz krosowany i nie zadziała. Sprawdź kolejność kolorów, jak jest różna z obu stron to może być taka opcja j.w.
  • Level 2  
    wifi mam z Orange dlatego kupiłem Adapter wifi LB-LINK i ktory sie laczy przez wifi z orange i z tego adaptera idzie kabel do Amplitunera, do TV podpinam i idzie normalnie widzi fajnie sieć. A wkladajac do Yamahy zero reakcji :/ Co proponujesz zebym zrobil ? Dzieki za chęc pomocy
  • Level 35  
    LB-Link wspiera Auto MDX więc problem kabla wykluczony, chociaż czasami to może nie działać, dla upewnienia możesz kabel obrócić stronami, czyli podłączyć odwrotnie. Nie widzę informacji jakoby Ampli wspierał Auto MDX i obrócenie kabla paradoksalnie może dać efekt.
  • Level 2  
    obracałem i nic to nie dało :/ obawiam się,że jednak nie działa gniazdo po prostu, chociaż dziwne bo mam go może miesiąc i wczoraj dopiero pierwszy raz tam grzebalem
  • Level 35  
    Możesz jeszcze spróbować podłączyć z innym sprzętem (routerem), czasami tak się zdarza że się niektóre modele nie dogadują. Chodzi o samo sprawdzenie a nie stricte o używanie, więc możesz na chwilę swój główny router przenieść i sprawdzić czy się zapali kontrolka na nim.
  • Level 2  
    ok sproboje to jakos ogarnac, jeszcze kupie nowy kabel moze cos to da