Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie na temat kolumn podłogowych stereo stx STX F-360n

grzegorz041 22 Paź 2016 09:21 1218 7
  • #1 22 Paź 2016 09:21
    grzegorz041
    Poziom 12  

Witam wszystkich forumowiczów. Przeczytałem kilka postów odnośnie kolumn podłogowych STX F-360n, ale minęło już trochę czasu od ostatniego, a może ktoś podzieli się swoimi spostrzeżeniami. W sumie przypadkowo przeglądając allegrosz natknąłem się na ciekawie wyglądające i stosunkowo dużej mocy (akuratnie do mojego saloniku 50m.kw.) kolumienki. Niektórzy piszą,że to porażka i garażowy wyrób, ale są i wypowiedzi, że nie ma tragedii. Nie jestem jakimś niesamowicie wyczulonym słuchowo artystą, nie usłyszę piątych skrzypiec w drugim rzędzie, więc pewnie nie potrzebuję kolumn za 5 tys. Chciałbym, żeby to w miarę fajnie zagrało. Kolumny będą służyć przede wszystkim do słuchania muzyki i pewnie będą podpięte przez wzmacniacz do tv. Cena stosunkowo przystępna, wygląd jak najbardziej ok. no i są nowe...Dzięki za podpowiedzi...

0 7
  • #2 23 Paź 2016 01:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzegorz041 napisał:
    stosunkowo dużej mocy (akuratnie do mojego saloniku 50m.kw.)
    Co ma moc do metrażu?
    Problem jest taki, że one grają słabo. Mają Karpaty w środku pasma, co oznacza że większość instrumentów brzmieć sztucznie. Tam są słabe przetworniki. W tej cenie kupisz Pylon Pearl czy Tonsil Premium, które będą grać znacznie lepiej.

0
  • #3 24 Paź 2016 13:34
    grzegorz041
    Poziom 12  

Super. Ale tak na nie patrze-mają takie głośniczki trochę maławe.... Nagłośnią większe pomieszczenie?

0
  • #4 24 Paź 2016 16:43
    loli1987
    Poziom 9  

Witam jestem posiadaczem tych kolumn od około 2 lat.Moge powiedzieć,że jak nie słyszałeś droższych kolumn tak jak ja to napewno będziesz zadowolony.Stx-y grają napewno lepiej od mini wież jak i głośnikow komputerowych np logitech z906 ktore posiada kumpel.Ja jestem zadowolony z głośności jak i basu i czystości grania.

0
  • #5 24 Paź 2016 22:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grzegorz041 napisał:
    Nagłośnią większe pomieszczenie?
    A chcesz muzyki słuchać czy dyskotekę robić? Jeśli to pierwsze to polecone przeze mnie zestawy będą o niebo lepsze od tych STXów. Jeśli to drugie, to STX się nada. W hałasie i tak nic nie słychać.

Dodano po 1 [minuty]:

loli1987 napisał:
    oge powiedzieć,że jak nie słyszałeś droższych kolumn tak jak ja to napewno będziesz zadowolony
    Ale pytanie czy jest sens kupować paczki na 30 centymetrowych głośnikach tylko po to, żeby były tam 30 centymetrowe głośniki? Za te same pieniądze kupi się Tonsil Premium czy Pylon Pearl, które zagrają o niebo lepiej. Muzyka to nie tylko bas i góra. To przede wszystkim środek pasma.

0
  • #6 26 Paź 2016 15:19
    grzegorz041
    Poziom 12  

Super. Przekonaliście mnie....Dzięki. Stx do odstawki.

0
  • #7 26 Paź 2016 17:31
    Pablo1964
    Moderator

STX produkuje świetne kolumny, np. seria FX. To zupełnie inna półka, niestety także cenowa. Co do serii F, z założenia miała konkurować z chińskimi tanimi konstrukcjami dla hipermarketów. I to zadanie wciąż spełnia.

0
  • #8 30 Paź 2016 19:33
    grzegorz041
    Poziom 12  

Kurcze,a tak ładnie się prezentują... A jaki fajny opis obok nich...Szkoda. .Ale tak trochę zmieniając temat. Porwałem od kumpla na chwilę takli amplituner;saba 9250 i do tego kolumny tonsil bolero 200. Dla mnie super! Głębia dźwięku niesamowita!! Może kupię cały zestaw...Chociaż te kolumny może trochę małe do mojego pokoiku..Zobaczę. Jeszcze raz dzięki za sprowadzenie na dobrą drogę!!

0