W instrukcji ani w danych na stronie Eltry nie widzę nic o impedancji słuchawek. Ale skoro jest w środku głośnik, to istnieje naprawdę duża szansa, że jest to głośnik o oporze rzędu 4-8 Ω, więc "pokładowy" wzmacniacz mocy jak najbardziej wytrzyma. Takie gniazda zwykle robi się tak, że włączenie wtyku odłącza wewnętrzny głośnik. Znamionowa moc podana dla głośnika to 0,5 W.
Natomiast potencjalnie może istnieć szeregowo z gniazdem słuchawkowym opornik tworzący dzielnik napięcia służący do dopasowania poziomu audio do skuteczności słuchawek. I taki dzielnik by bruździł (powodował obniżenie głośności zewnętrznego głośnika w porównaniu z wewnętrznym).
Nie znalazłem w Internecie schematu radia, więc nie mamy szansy potwierdzić tych hipotez na schemacie.
Ale można popróbować eksperymentalnie: wyciszasz radio potencjometrem do zera, dołączasz głośnik (bezpieczny wydaje się głośnik o impedancji 8 Ω - ani za dużo, ani za mało), zaczynasz delikatnie zwiększać poziom potencjometrem. Jeżeli przy stosunkowo niskiej głośności zaczynasz słyszeć bardzo silne zniekształcenia, to znaczy, że głośnik przeciąża wzmacniacz mocy audio i nie można na wprost dołączać głośnika - trzeba przerwać eksperyment, żeby nie spalić układu.
Jeżeli nie ma zniekształceń, ale dla różnych ustawień poziom głośności jest znacznie niższy niż przy wewnętrznym głośniku - świadczy to o dzielniku.
W obu tych wypadkach trzeba by zastosować aktywne głośniki komputerowe ze wzmacniaczem. Jeżeli nic takiego się nie wydarzy, to znaczy, że można bezpiecznie przyłączyć zwykły głośnik.