Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PARKSIDE PABS 14.4 A1-2 - jakie rezystory smd R5 i R6?

22 Paź 2016 11:31 3879 5
  • Poziom 2  
    W mojej ładowarce do akumulatorów wkrętarki wystąpiło zwarcie na tranzystorze mosfet JCS4N65F i wybuchły rezystory R5 i R6 (na źródle). Ich wartości są nieczytelne. Czy ktoś, kto posiada podobny sprzęt, mógłby odczytać oznaczenia elementów?

• Poziom 2  
    Witam,
    Mam podobny problem, tak to wygląda u mnie. Rezystor R5 jest lekko widoczny, R6 wyleciał w powietrze. Może ktoś może nam pomóc?

• Moderator
    damadius napisał:
    R5 jest lekko widoczny, R6 wyleciał w powietrze

Kolego, poznanie tych wartości Ci zapewne nic nie da. Masz widoczne inne uszkodzenia, układ scalony 5 pin oraz jeszcze jeden rezystor (bo przynajmniej na Twym zdjęciu coś widać) :cry:

• Poziom 2  
    Dzięki bardzo za info.
    Chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupno nowego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, może komuś się te zdjęcia przydadzą.

PARKSIDE PABS 14.4 A1-2 - jakie rezystory smd R5 i R6? PARKSIDE PABS 14.4 A1-2 - jakie rezystory smd R5 i R6? PARKSIDE PABS 14.4 A1-2 - jakie rezystory smd R5 i R6?
  • Poziom 20  
    Mam identyczny problem z tą ładowarką. Nadruk na ic: 13F337. Co to za układ?
    Noga nr. 1 układu to GND, 2 noga wędruje na transoptor (FB), 3 noga jest wolna, 4 wędruje przez rezystor 1 kΩ do źródła tranzystora (sense), 5 to zasilanie (VDD), 6 przez rezystor 3,3 kΩ wędruje na bramkę tranzystora mosfet. Ponadto bramka mosfet przyłączona jest do masy przez rezystor 20 kΩ.
    Na SG68 to mi nie wygląda.