Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA - Oświetlenie wewnątrz kabiny zwarcie

22 Paź 2016 13:32 1755 4
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc. Nie wiem gdzie szukać już przejrzałem wszystkie żarówki gniazdka itd. Pali Bezpiecznik od oświetlenia kabiny i to tak szybko ze nie zdążę go nawet wsadzić. Nie wiem czy to przypadek czy nie ale straciłem od razu webasto. Czy sa jakieś typowe usterki gdzie patrzeć i szukać przyczyny??
  • Poziom 38  
    Wymontuj wszystkie lampki odłącz kabelki.. Zacznij od drzwi i nie zapomnij o przepustach. Na zwarcie nie ma mądrych, generalnie powstaje tam, gdzie coś się porusza, zgina. Zwarć można szukać w inny sposób, zasilaczem regulowanym podaje się do obwodu taki prąd, aby przewód się nagrzewał, ale nie topił. To ułatwia lokalizację. jak ma się odrobinę pomyslunku, to taki zasilacz robi się z np żarówki, czy kilku żarówek włączonych w obwód tego bezpiecznika. A wracając do szybkości jego spalania, to nie wyobrażam sobie, aby było inaczej, Taka jego rola. :)
  • Poziom 2  
    Jesli chodzi o szybkość palenia to nie zdążę wsadzić bezpiecznika w gniazdo jak już nóżka jest stopiona. Poodpinalem wszystkie lampki jakie były w kabinie i lipa......, Coś mocno sie podziało bo nie graja glośniki w drzwiach lewych i prawych, nie pika inf o otwartych drzwiach w czasie jazdy, oraz zero reakcji na wyświetlaczu webasta. Chyba musze dobrego elektryka na śląsku poszukać....
  • Poziom 29  
    Cześć, uważam że zawsze trzeba dać też komuś zarobić nawet stówkę.
    Do sprawdzenia
    - pod przednią pokrywką z prawej strony przewody czy nie są w zielonym nalocie lub nie dotykają masy, patrz szczególnie na kostkę od webasta plus dolne okolice, - oczywiście do diagnozy ją odłącz.
    - przewody, które znajdziesz pod zaślepką progową, do zdjęcia także obudowa pedałów idąca pod kierownicę , sprawdzasz połączenia w stronę fotela kierowcy i w stronę drzwi,
    - dalej lipa? do sprawdzenia za fotelem kierowcy między boczkiem narzędziowym złącza i kable - jest tam kilka kostek,
    - otwórz pokrywkę z przyciskami miedzy fotelami - szyberdach, szyby, światło, sprawdz przewody - odłącz przycisk też może mieć wewnętrzne zwarcie,
    - wyciągnij z szyberdachu połączenia kostki z lamp i sprawdzaj, - pamiętaj te żarniki są na 12V u góry.
    Jeżeli była kabina spawana, przekładana, spalona - może, ktoś wcześniej byle jak umocował na ścianach np. uszkodzone przewody?
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Jasne że uważam że trzeba dać innym zarobić, lecz problem wynikł przy piątku a gdzie na weekend z dnia na dzień znajdę kogoś kto ogarnie mi to. Wiadomo Samochód musi w pon jechać. Jeszcze dziś spróbuje ostatnią rzecz co nie przejrzałem to listwę przy progową odkręcić.