Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych

22 Oct 2016 18:27 5028 10
  • Level 8  
    Witam !
    W maszynie do szycia Singer 814 / chyba 30 letniej / starły się koła zębate przekładni stożkowej i już nie współpracują / pionowa napędza urządzenie z bębenkiem,
    pytanie 1: jakim kluczem odkręcić zabezpieczenia kół zębatych / po 2 śrubki /
    otwór jest tak mały, że trudno zauważyć czy to imbus, torx, czy inny - a zniszczyć można szybko próbując odkręcić niewłaściwym narzędziem;
    próbowałem jedynie imbusem : 2 kolejne rozmiary: jeden za mały, drugi za duży !
    pytanie 2: czy ktoś może polecić jakiś dobrze zaopatrzony i sprawdzony sklep z częściami ?
    Po wymianie kół załączę do postu wszelkie informacje - razem z manualem.
    Pozdrawiam
  • Level 16  
    Klucz imbusowy, broń Boże torxem.. Ja kupiłem w Aldiku zestaw, imbusy, płaskie itd. Musiałbyś znaleźć odpowiedni bo jest taki, który wchodzi i idealnie wykręca wkręty.
  • Level 8  
    Na chwilę obecną już maszynę poskładałem - wezmę się za naprawę po niedzieli. Są klucze imbusowe w mm i calach - muszę sprawdzić obydwa i zdając się na opinie kolegi, na pewno któryś będzie pasował.
    Miejsce : Bytom
  • Level 8  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem ! W Krakowie też czasami bywam - ale przydałby się jakiś adres tego sklepu, telefon kontaktowy, nazwa itp.
  • Level 16  
    Elton111 wrote:
    Na chwilę obecną już maszynę poskładałem - wezmę się za naprawę po niedzieli. Są klucze imbusowe w mm i calach - muszę sprawdzić obydwa i zdając się na opinie kolegi, na pewno któryś będzie pasował.
    Miejsce : Bytom

Ja z Rudy Śląskiej, pozdrawiam :) to prawda są cale/mm mam taki sprawdzę dokładnie jaki to jest.
  • Level 8  
    Witam !
    Koła zębate stożkowe wymienione – zakupione w Gliwicach za 20 zł / komplet /
    może się komuś przydać adres :

Adres punktu sprzedaży: Sklep-Hurtownia ABC
    ul. Karola Miarki 12
    44-100 Gliwice
    telefon: (32) 230 7525

Korzystając z licznych postów Elektrody , dokonałem regulacji zgodnie z podanymi instrukcjami:
    kręcąc kołem pasowym transporter poruszał się w dół i wtedy zatrzymałem ząbki na poziomie płytki ściekowej; igła również schodząc w dół razem z transporterem jest na wysokości ok.7-8 mm nad ząbkami,
    ząbek chwytacza będąc w osi igły znajduje się 2 mm nad uchem igielnym / igła w dolnym położeniu / - w celu dobrego wglądu w to miejsce i dokonania pomiaru, odkręciłem nawet blaszki nad chwytaczem ,

I tu pojawił się problem :
    maszyna nie szyje – nie zaciąga dolnej nitki !!!!!
    brak konceptu co do przyczyny – BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ FACHOWE PORADY !
    Może zrobiłem jakiś prosty błąd montażowy ?
    Poza tym, bardzo bym prosił o informację, co to za kółko zębate pod chwytaczem, oraz czy widoczny tam na zdjęciu wkręt służy do jakiejś regulacji, czy też ma inny cel / przy wkręcie widać częściowo kółko zębate /?

A MOŻE KTOŚ WIE CZY GDZIEŚ W INTERNECIE MOŻNA ZNALEŹĆ INSTRUKCJĘ SERWISOWĄ MASZYNY / NIE INSTRUKCJĘ OBSŁUGI !/

Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych
  • Level 16  
    Ja ustawiam to w zupełnie inny sposób.
    Ustawiam igłę nad płytką ściegową 5 mm w tym momencie ząbki transportera powinny się znajdować na równi z płytką ściegową.
    Chwytacz - odległość ostrza chwytacza powinna wynosić 0,02 - 0,05 mm (widać to gołym okiem po odkręceniu transportera). Następnie ustawiam lewe położenie, kręcąc kołem ustawiam igłę w dolnym położeniu, zakładam koło stożkowe na chwytacza, kręcąc w swoją stronę ustawiam chwytacz tak aby jego ostrze znajdowało się tuż nad otworem w igle, dokręcam wkręty na kole i przeszywam, jest to sprawdzony sposób, ustawiłem tak niejedną maszynę i każda szyje perfekcyjnie. Pamiętaj o lekkim luzie między kołami stożkowymi. Życzę udanej i sprawnej regulacji! :)
  • Level 8  
    Zastosowałem się do instrukcji kolegi Norwidusa.
    Dokonałem ustawień w lewym położeniu igły / pokrętło w korpusie maszyny u góry/.
    To było główną przyczyną błędów - przedtem ustawiałem w środkowym położeniu/.
    Na razie wszystko ok ! Szyje !!!