Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych

Elton111 22 Paź 2016 18:27 1644 10
  • #1 22 Paź 2016 18:27
    Elton111
    Poziom 6  

Witam !
    W maszynie do szycia Singer 814 / chyba 30 letniej / starły się koła zębate przekładni stożkowej i już nie współpracują / pionowa napędza urządzenie z bębenkiem,
    pytanie 1: jakim kluczem odkręcić zabezpieczenia kół zębatych / po 2 śrubki /
    otwór jest tak mały, że trudno zauważyć czy to imbus, torx, czy inny - a zniszczyć można szybko próbując odkręcić niewłaściwym narzędziem;
    próbowałem jedynie imbusem : 2 kolejne rozmiary: jeden za mały, drugi za duży !
    pytanie 2: czy ktoś może polecić jakiś dobrze zaopatrzony i sprawdzony sklep z częściami ?
    Po wymianie kół załączę do postu wszelkie informacje - razem z manualem.
    Pozdrawiam

0 10
  • #3 22 Paź 2016 20:15
    Norwidus
    Poziom 15  

Klucz imbusowy, broń Boże torxem.. Ja kupiłem w Aldiku zestaw, imbusy, płaskie itd. Musiałbyś znaleźć odpowiedni bo jest taki, który wchodzi i idealnie wykręca wkręty.

0
  • #4 22 Paź 2016 20:41
    Elton111
    Poziom 6  

Na chwilę obecną już maszynę poskładałem - wezmę się za naprawę po niedzieli. Są klucze imbusowe w mm i calach - muszę sprawdzić obydwa i zdając się na opinie kolegi, na pewno któryś będzie pasował.
    Miejsce : Bytom

0
  • #6 23 Paź 2016 12:37
    Elton111
    Poziom 6  

Dziękuję za zainteresowanie tematem ! W Krakowie też czasami bywam - ale przydałby się jakiś adres tego sklepu, telefon kontaktowy, nazwa itp.

0
  • #8 23 Paź 2016 19:24
    Norwidus
    Poziom 15  

Elton111 napisał:
    Na chwilę obecną już maszynę poskładałem - wezmę się za naprawę po niedzieli. Są klucze imbusowe w mm i calach - muszę sprawdzić obydwa i zdając się na opinie kolegi, na pewno któryś będzie pasował.
    Miejsce : Bytom

Ja z Rudy Śląskiej, pozdrawiam :) to prawda są cale/mm mam taki sprawdzę dokładnie jaki to jest.

0
  • #9 26 Paź 2016 21:56
    Elton111
    Poziom 6  

Witam !
    Koła zębate stożkowe wymienione – zakupione w Gliwicach za 20 zł / komplet /
    może się komuś przydać adres :

Adres punktu sprzedaży: Sklep-Hurtownia ABC
    ul. Karola Miarki 12
    44-100 Gliwice
    telefon: (32) 230 7525

Korzystając z licznych postów Elektrody , dokonałem regulacji zgodnie z podanymi instrukcjami:
    kręcąc kołem pasowym transporter poruszał się w dół i wtedy zatrzymałem ząbki na poziomie płytki ściekowej; igła również schodząc w dół razem z transporterem jest na wysokości ok.7-8 mm nad ząbkami,
    ząbek chwytacza będąc w osi igły znajduje się 2 mm nad uchem igielnym / igła w dolnym położeniu / - w celu dobrego wglądu w to miejsce i dokonania pomiaru, odkręciłem nawet blaszki nad chwytaczem ,

I tu pojawił się problem :
    maszyna nie szyje – nie zaciąga dolnej nitki !!!!!
    brak konceptu co do przyczyny – BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ FACHOWE PORADY !
    Może zrobiłem jakiś prosty błąd montażowy ?
    Poza tym, bardzo bym prosił o informację, co to za kółko zębate pod chwytaczem, oraz czy widoczny tam na zdjęciu wkręt służy do jakiejś regulacji, czy też ma inny cel / przy wkręcie widać częściowo kółko zębate /?

A MOŻE KTOŚ WIE CZY GDZIEŚ W INTERNECIE MOŻNA ZNALEŹĆ INSTRUKCJĘ SERWISOWĄ MASZYNY / NIE INSTRUKCJĘ OBSŁUGI !/

Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych Maszyna do szycia Singer łucznik 814 - wymiana kół zębatych

1
  • #10 27 Paź 2016 20:47
    Norwidus
    Poziom 15  

Ja ustawiam to w zupełnie inny sposób.
    Ustawiam igłę nad płytką ściegową 5 mm w tym momencie ząbki transportera powinny się znajdować na równi z płytką ściegową.
    Chwytacz - odległość ostrza chwytacza powinna wynosić 0,02 - 0,05 mm (widać to gołym okiem po odkręceniu transportera). Następnie ustawiam lewe położenie, kręcąc kołem ustawiam igłę w dolnym położeniu, zakładam koło stożkowe na chwytacza, kręcąc w swoją stronę ustawiam chwytacz tak aby jego ostrze znajdowało się tuż nad otworem w igle, dokręcam wkręty na kole i przeszywam, jest to sprawdzony sposób, ustawiłem tak niejedną maszynę i każda szyje perfekcyjnie. Pamiętaj o lekkim luzie między kołami stożkowymi. Życzę udanej i sprawnej regulacji! :)

3
  • #11 14 Lis 2016 18:09
    Elton111
    Poziom 6  

Zastosowałem się do instrukcji kolegi Norwidusa.
    Dokonałem ustawień w lewym położeniu igły / pokrętło w korpusie maszyny u góry/.
    To było główną przyczyną błędów - przedtem ustawiałem w środkowym położeniu/.
    Na razie wszystko ok ! Szyje !!!

0