Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim programem zabezpieczyć zwykły folder hasłem

22 Paź 2016 18:31 750 6
  • Poziom 5  
    Jakim programem zabezpieczyć zwykły folder hasłem
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    WinRaR, dodajesz do archiwum plik i zakładasz hasło. Ja natomiast używam Wise Folder Hider, można nim ukryć folder i zabezpieczyć hasłem
  • Poziom 5  
    Szukam programu do zabezpieczania zwykłych folderów hasłem. Skompresowane foldery to ja też umiem zabezpieczać
  • Poziom 23  
    Wise Folder Hider, można nim ukryć folder i zabezpieczyć hasłem, program nie kompresuje zawartości.
    Wersja bez instalacyjna, do pobrania i przetestowania.
    Link
  • Poziom 35  
    1. Windows zainstalowany na NTFS, każdy użytkownik windowsa ma swoje własne konto (bez praw administratora) zabezpieczone hasłem nieznanym pozostałym użytkownikom/kontom windowsa.
    2. Wybierasz katalog który chcesz chronić i w jego właściwościach zaznaczasz "Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane", po czym zatwierdzasz zmiany i zamykasz okienko właściwości.

Po takim zabezpieczeniu żadne inne konto windowsa nie uzyska dostępu do zawartości tego katalogu, a ty (twoje konto windowsa) będziesz miał dostęp bez konieczności wpisywania hasła.

Niestety ta metoda ma pewne niedoskonałości:
    1. Nie da się jej stosować w połączeniu z kompresją NTFS.
    2. Musisz zabezpieczyć się eksportem kluczy szyfrowania bo w przypadku reinstalu systemu możesz nie odzyskać dostępu do zawartości tak zabezpieczonych katalogów.